همشهری نوشت: صبح روز ششم اسفندماه سال 95 پسر نوجوانی در تماس با پلیس از نشت گاز در خانه‌شان واقع در پردیس خبر داد.

دقایقی بعد وقتی مأموران به محل حادثه رفتند بوی تند گاز در آنجا حس می‌شد. آنها با اجساد زن و مردی میانسال که پدر و مادر پسر نوجوان بودند روبه‌رو شدند. در نگاه اول به‌نظر می‌رسید که آنها به‌دلیل گازگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

افشای جنایت خانوادگی
10روز از این حادثه می‌گذشت که شواهدی به‌دست آمد که نشان می‌داد حادثه نشت گاز عمدی بوده و به‌احتمال زیاد پسر 17ساله خانواده به نام حسام و یکی از دوستان صمیمی‌اش به نام سعید در این ماجرا نقش داشته‌اند. آنها دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. حسام که دست داشتن در قتل پدر و مادرش را انکار می‌کرد در ادامه به ارتکاب این جنایت اعتراف کرد و گفت: پدر و مادرم با دوستم سعید خوب نبودند، به همین دلیل من با دوستم آنها را به قتل رساندیم.

وی ادامه داد: چند‌ماه قبل با سعید دوست شدم و با هم به پارک و قهوه‌خانه می‌رفتیم. کم‌کم دوستی‌مان خیلی صمیمی شد و با هم عهد کردیم که هیچ وقت از یکدیگر جدا نشویم. چند مرتبه سعید به خانه‌مان آمد اما پدر و مادرم گفتند که او پسر خوبی نیست و بهتر است به دوستی‌ام با او پایان دهم. آنها می‌گفتند او سیگار و قلیان می‌کشد و ممکن است من را هم آلوده کند.این موضوع باعث ایجاد اختلاف بین من و پدر و مادرم شد و چند مرتبه به خاطر سعید با هم درگیر شدیم.

قرص‌هایی که اثر نداشت
حسام در ادامه گفت: یک روز وقتی در پارک نشسته بودیم سعید گفت اگر جای تو بودم پدر و مادرم را می‌کشتم. او من را برای این کار راضی کرد و بعد از تحقیق در اینترنت گفت باید با قرص برنج این کار را انجام دهیم. یک روز با هم چند قرص خریدیم و قرار شد من قرص‌ها را در غذای پدر و مادرم بریزم. من ترسیده بودم و دستم به این کار نمی‌رفت اما سعید اصرار می‌کرد. چند روز بعد درحالی‌که مادرم قورمه‌سبزی درست کرده بود قرص‌ها را داخل آن ریختم و پدر و مادرم از آن خوردند اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

روز حادثه
متهم در ادامه گفت: سعید اصرار داشت هر‌طور شده باید پدر و مادرم را به قتل برسانم. حدود 2هفته بعد او گفت در اینترنت تحقیق کرده و متوجه شده راه‌های دیگری هم وجود دارد. یک روز که با مادرم در خانه تنها بودم، به او قرص خواب‌آور خوراندم و بعد با همدستی سعید و با استفاده از شال، مادرم را به قتل رساندم.

متهم درباره دومین قتل گفت: چند دقیقه گذشته بود که زنگ خانه به صدا درآمد و پدرم وارد شد. او جسد را ندید و من چند قرص داخل شربت انداختم و به پدرم دادم. او بعد از نوشیدن شربت بی‌حال شد و درست در همین زمان بود که سعید شال را دور گردن پدرم انداخت و او را خفه کرد. بعد از آن بود که من شیلنگ گاز را باز کردم و از خانه خارج شدیم. می‌خواستم با این کار وانمود کنم که پدر و مادرم به‌دلیل گازگرفتگی فوت شده‌اند اما چند روز بعد همه‌‌چیز برملا شد.

جنایت از زبان دومین متهم
سعید که هنگام وقوع جنایت 16سال داشت نیز در اعترافاتش گفت: حسام با پدر و مادرش مشکل داشت. یک روز گفت برایم قرص برنج تهیه کن تا آنها را به قتل برسانم. این کار را کرد اما فایده‌ای نداشت. او این بار گفت قرص خواب‌آور تهیه کنم تا آنها را بیهوش و در ادامه خفه کنیم.

من هم قبول کردم و این کار را انجام دادیم. شواهد به‌دست آمده نشان می‌داد اتهام حسام مباشرت در قتل عمدی مادرش و معاونت در قتل پدرش است. همچنین اتهام سعید مباشرت در قتل عمدی پدر دوستش و معاونت در قتل مادر او بود. متهمان در ادامه رسیدگی به این پرونده صحنه جنایت را بازسازی کردند و در نهایت پرونده‌شان با صدور قرار جلب دادرسی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و قرار است آنها به‌زودی محاکمه شوند.

23302

کد خبر 749079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام RO ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  25 1
  عجب از بچه های امروزی حرمتی برای پدر مادر قایل نیستند چه راحت کشتیم
 • بی نام EU ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  15 7
  آخی تمام دستورات رو از اینترنت کثیف گرفته بودن. بیاین اینترنت رو ببندیم.
 • عباس A1 ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  29 2
  فقط اعدام.تجربه نشان داده است افرادی که یک قتل را انجام می دهند ازنظر ذهنی آمادگی برای قتلهای بعدی را هم دارند ومغز آنها از نظر هورمونی دجار اختلالاتی است که موجب شکل گیری دیدگاههای ذهنی تهاجمی در فرد می شود وجسارت انجام قتل را به فرد می دهد لذا آزاد گذاشتن افراد قاتل در جامعه مانند این است که شما یک شیر درنده را در جامعه آزاد بگذارید که به هر طرف برود وهر کسی را که اورا عصبانی کرد پاره پاره کند وبدرد لذا این افراد حتی اگر اعدام هم نشوند نباید اجازه زندگی آزادانه درمیان افراد جامعه را پیدا کنند.
 • بی نام IR ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  27 2
  واقعا وحشتناکه چون اعدام نمی شوند باید حداکثر حبس را به وی داد طرف سر هیچ و پوچ پدر و مادرش را کشت
 • بی نام A1 ۰۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  4 23
  چه شیاطینی....نون حلال نخوردن مطمئن باشید
 • بی نام A1 ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  28 1
  چقدر بچه های این زمانه باهوش و باشعوراند. واقعا این جوانان حاصل سالها کار فرهنگی صحیح و فکری اند
 • بی نام A1 ۰۶:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  24 2
  داریم به کجا می رویم فرزند پدر ومادرش را می کشد.
 • خدا به دادمون برسه IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  31 3
  خدایا کجا داریم می ریم یه زمانی داستان شاهرخ وسمیه آنقدر تکان دهنده بود که تلویزیون براش برنامه می ساخت الان این دست خبرها شده پاورقی روزنامه ها و خبرگزاری ها کجای کارمون میلنگه ؟ الحمدالله که مسوولین وظایف مهمتری دارن از اقدامات پیشگیرانه فقط گیردادن به حجاب و پارتی رو بلدن و از اقدامات اصلاحی اعدام و پاک کردن صورت مساله
 • بی نام A1 ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
  14 2
  وای خدا هنگ کردم مگه میشه مگه داریم