محمد رویانیان می‌گوید اصلا در پرسپولیس دنبال قهرمانی نبوده. دنبال ساختارسازی برای باشگاه بوده است.

زاوش محمدی:محمدرویانیان یکی از آنهایی بود که پرونده‌اش را محمود گودرزی به دلیل ریخت و پاش به دادگاه فرستاد. حالا که مشخص شده علی اکبر طاهری ، مدیر مورد لطف گودرزی خیلی بیشتر از او و دیگران هزینه کرده و اسنادش روایاتی متفاوت داشته اند ، رویانیان نکاتی درباره آن روزها می زند. او می گوید به عنوان کسی که سامانه هواداری را طراحی کرده ، آمار دقیق دارد که در این دو سال بیش از 100 میلیارد تومان فقط پرسپولیسی‌ها به باشگاه پیامک داده اند و نیمی از این پول هم وارد باشگاه نشده است!  

این چند هفته نود را دنبال کرده اید؟
بله دنبال کردم.

به عملکرد مدیریتی شما هم خیلی انتقاد وارد است. خود شما در پرسپولیس خیلی هزینه زیادی کردید.ولی در دوره مدیریت طاهری ، پرونده شما به این بهانه که بیش از حد ریخت و پاش مالی داشتید به نهاد های نظارتی ارجاع شد و استدلال‌شان هم این بود که وقتی طاهری می گوید با 15 میلیارد تیم قهرمان کرده است ، چرا شما ارقام بالای 20 میلیارد هزینه داشته اید. شما ، علی فتح الله زاده و افشارزاده معرفی شدید به سیستم قضایی. ولی حالا مشخص شده طاهری هم آن ارقام را هزینه نکرده و بیشتر خرج داشته است.
الان زود است که بگویم. به دلیل اینکه بعد‌ها همه چیز مشخص خواهد شد. من همه چیز را به زمان واگذار کردم. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد. اصلا در دوره ما ریخت و پاشی نبوده است. مانوئل ژوزه را آوردند که 360 هزار یورو بدهکار بودیم. ما برای بدهی به وینگادا که برای مدیران قبلی بود، 450 هزار دلار دادیم و حرف نزدیم. آقایان بدهی  ژوزه را 3 برابر کردند. آن هم به دلیل عدم دفاع درست به دلیل اشتباه در پیگیری در فیفا و دادگاه بین المللی.دیگر مسائل هم بمب هایی بود که شما رسانه ها منفجر می کردید.

ما که نمی گفتیم به بازیکنان پورشه بدهید!
نامرد است کسی که پورشه و بنز وارد کرده باشد و از پولش به بازیکنان داده باشد یا به آنها ماشین داده باشد. من از پول ستاد سوخت چیزی به پرسپولیس نیاوردم . اصلا همچین چیزی نبوده است . من دنبال این کار ها نبودم. به این موضوعات دامن زده شده است. از این ظلم ها به ما زیاد شده است. ما نیازی ندارم خود را تبرئه کنم.

شما در دوره مدیریتی خود سالی چقدر برای پرسپولیس هزینه می کردید؟ که می گفتند خیلی در آن دوره هرینه شده است؟
شک نکنید من از این آقایان خیلی کمتر هزینه کردم. این مبالغ بدهی هایی که می گویند خیلی بی رحمانه است. همه چیز را کنار هم گذاشتند و یک مبلغ نجومی را گفتند. من هم راهی جز سکوت نداشتم.

طارمی خیلی شفاف در 90 گفت غیر از قراردادهای شان از هدایتی پول نقد گرفته اند. البته در دوران شما هم بازیکنانی مثل خلعتبری ، قاضی و سید جلال از این حرف ها می زدند.
ما که از این کار ها نکردیم. ما خیلی سعی می کردیم که بازیکنان تیم وابسته به جایی نشوند.از کسی پول نگیرند جدای از تیم. من چه باید بگویم؟ شما الان می خواهید از من حرف بکشید و من فقط می توانم بگویم واقعیت ها را زمان مشخص خواهد کرد. ما بدون آن‌که پرسپولیس یک قران پولی داشته باشد و یک پرسپولیس بدهکار را تحویل گرفتیم. هواداران همه بریده بودند از این همه بدبیاری و ناامید شده بودند و حتی تحقیر شدند. ما یک همچین باشگاهی را تحویل گرفتیم. تیم در جدول پانزدهم بود و در خطر سقوط  بود و این ابشگاه زیر بدهی های سنگینی قرار داشت. هدف ما این بود که بتوانیم بک باشکگاه را درست کنیم و خدارا شکر اهدافمان خیلی هم مثبت بود. همین درآمد از 3090 قرارداد من بوده که با آقایان رسیده است. کارهایی بسایری انجام دادیم از توسعه باشگاه گرفته تا آکادمی و دانشگاه و مسائل دیگر و... . نمی خواهم این حرف ها را بزنم و حتما یک روز باید این کا را انجام دهم و همه حرف خود را بزنم. این حرف های بریز و بپاش و... همه یک جنجال سیاسی بوده است.

پرونده شما را گودرزی فرستاد به دادسرا. دقیقا برای چه مبلیغی این اتفاق افتاد؟ غیر از شما فتح الله زاده هم بوده است.
گودرزی خودش شخصا با من مشکل داشت. ما با هم مشکل شخصی داشتیم که ایشان از قدرت وزارت خود استفاد کرد و هرکاری خواست انجام داد. ما را تخریب کردند و پرونده سازی کردند. خداوند جای حق نشسته است. آقایان طاهری و گودرزی الان کجا هستند؟

 الان مسائلی مطرح شده است که تیم را محروم کردند از نقل و انتقالات. ما نه زیر میزی گرفتیم و نه... . ما خیلی شفاف کار کردیم. متاسفانه تیم ما را زدند و خیلی ها پول خرج کردند تا تیم ما را زمین بزنند.

غیر از شما پرونده های افشارزاده و فتح الله زاده را به دادسرا داده اند به دلیل یک جرم مشترک.
شما دنبال پرونده می گردید؟ فقط در همین دو سال مردم حدود 100 میلیارد به حساب باشگاه ریختند. این 100 میلیارد الان کجا رفته است؟ من فقط می دانم حدود نصف این مبلغ به باشگاه رسیده است و باقی مانده آن معلوم نیست، کجاست. اما من به یقین می دانم که مردم بیش از 100 میلیارد کمک مالی به باشگاه کردند. من خودم این مکانیزم را طراحی کردم. همانطور که گفتم این قرارداد من بوده است.ما یک پازلی داشتیم که یکی از منابع درآمد باشگاه از این طریق بود. البته ما برای 100 میلیارد کمک هواداران تخفیف ها و شرایط ویژه ای در نظر گرفته بودیم.  این یک معامله دو طرفه بود اما آقایان آن را یک طرفه کردند و پول گرفتند از هواداران. من عرض می کنم که هوداران حدود 100 میلیارد در این دو فصل اخیر به باشگاه داده اند. من نمی دانم چقدر در این باشگاه هزینه شده است. در صورتی که هدایتی و دیگران مثل موسسه کوثر می گویند ما هم به باشگاه پول دادیم. پولی که هواداران به حساب موسسه کوثر هم ریختند را می دانیم چقدر است.دولت اصلا به ما پولی نداده است که می گویند ریخت و پاش کردید. در آن سه سالی که من مدیر بودم،7 میلیارد به من و فتح الله زاده دادند به شکل مساوی. ما اصلا پول داشتیم که بخواهیم ریخت و پاش کنیم. مجموع سه سال به 7 میلیارد نمی رسید. شما ببینید پرپسولیس هر فصل چه میزان هزینه دارد. ریخت و پاش چیست؟. هوداران 100 میلیارد دادند و هدایتی می گوید من هم 19 میلیارد داده ام. تمام حرف من این است که وقتی می گویید ریخت و پاش، اصلا همچین چیزی در کار نبوده است.

عنوانی که برای شما به کار برده شد همین بود. گفتند شما ریخت وپاش کردید.
آقای گودرزی را خداوند انشالله به حق همه خوبان به راه راست هدایت کند و ایشان را اصلاح کند. ایشان شخصا بر علیه من برخواست و روبه روی من یک وزیر بود. ایشان رزومه مدیریتی هم نداشت و چندتا وزیر معرفی شدند و افتادند ، برای گزینه چهارم بالاخره هر کسی بود رای می آورد. من قصد ندارم به کسی بتازم و حتی من پشت سر طاهری هم حرفی نزدم. فقط یک سال قبل به طاهری گفتم این شتری است که در خانه هر کس می خوابد و فعلا هم خوابیده در خانه طاهری خوابیده است. ظلم پایدار نمی ماند. آقایان نفهمیدند من برای چه به این باشگاه آمده بودم. من آمده بودم که یک باشگاه درست کنم و یک نظام درست برای این باشگاه بسازم. همه ما را زدند و هیچ کس من را درک نکرد. شما به عنوان یک خبرنگار اگر وجدان دارید بروید یک سرچ بزنید، ببینید من گفتم اصلا دنبال قهرمانی هستم؟ من نمی دانم جام یعنی چه. من فقط می خواهم یک باشگاه درست کنم. من حرصی برای گرفتن جام نداشتم. ایراد آقایان این است که همه دنبال گرفتن جام هستند و او را می بیننند که موفق شده جام بگیرد. من آمدم به عنوان یک سرباز که در این کشور موفق عملکرده است یک باشگاه را سازماندهی کنم.  ما چون وابستگی به کسی نداشتیم دولت با ما مخالفت کرد. ما بر خلاف میل احمدی نژاد دایی را آوردیم. برخلاف نظر دیگر آقایان کار کریدم با ما مخالفت شد. ما خیلی را هم به باشگاه راه ندادیم ما را زدند. شما هم می دانید من چه کسانی را می گویم. ما شفاف کار کردیم و رک حرف زدیم که خیلی مسائل مطرح شد. اگر ما زیرزیرکی کار می کردیم و خودمان را خیلی خوب جله می دادیم مشکلی نبود ولی چون رک و شفاف بودیم ما را زدند. ما گفتیم فوتسال ما تبانی کرده است. کی می آید این حرف را راجع به باشگاهش بزند؟. حتی خبرنگاران هم از ما حمایت نکردند که شفاف بودیم.

در کل مدیریت شما هم خیلی اشتباه داشت و...
شما می گویید اشتباه، ولی شاید این دید از نظر شما باشد. شما نگاه مدیریتی خود را نمی توانید به من تحمیل کنید.

یکسری از راهکارهای شما را قبول دارم اما شما هم تا می توانستید از یک جاهایی پول آوردید و...
کی گفته؟دولت وقت نمی گذاشت.

دولت دو ماه نگذاشت چهار ماه نگذاشت،دو سال و اندی را که گذاشت.
ساختار فوتبال اجازه این تحرکات را نمی داد.

صدرا سیستم پاسارگاد را شما داشتید  و از آنجا پول می آوردید... . این قانون دو درصد بود برای سوخت اگر اشتباه نکنم، از آنجا آوردید دیگر!
به خدا نه از بنزین و نه از واردات ماشین؛ من هیچ چیزی ندادم. مشکلاتی که الان هست که در آن زمان نبود. افتخار من این است که پیش خدای خودم روسفید هستم. من اهل رشوه و هیچ چیزی نبوده و نیستم. من و خانواده ام به حقوق سربازی عادت کردیم چون که تمام این سال ها همین شکل بوده است .و من سرباز این کشور بودم. الان هم به برکت باشگاه پرسپولیس من سه سال است که مستاجرم، این هم اشکالی ندارد. می خواهم بگویم گاهی انسان در زمان خودش افکارش شناخته نمی شود. شک نکنید به این شکل نمی ماند.

بالاخره این همه بازیکنی که بحث گرفتن ماشین های شان مطرح بود...
دروغ است . والله دروغ است.

4141

کد خبر 749093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =