وزیر بهداشت گفت: سکته های قلبی عامل 40 درصد و سکته های مغزی عامل 15 درصد از مرگ ایرانیان است اما خوشبختانه خدمات جدیدی مانند کد 247 و 724 به منظور کاهش مرگ و معلولیت ناشی از سکته های مغزی و قلبی به اورژانس اضافه شده است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سیدحسن هاشمی در مراسم بهره برداری از ساختمان جدید مرکز اورژانس تهران گفت: خوشحالیم که اورژانس در چند سال اخیر در سراسر کشور متحول شده و خدمات ارزشمندی را در ناوگان زمینی، هوایی و دریایی ارائه کرده است. رویکرد اورژانس باید ارتقای کیفیت باشد که با دانش و مهارت، میسر است. حضور به موقع و با متانت اورژانس، به مردم آرامش می دهد و موجب کاهش آسیب هایی مانند مرگ و معلولیت می شود.

او گفت: سکته های قلبی عامل 40 درصد و سکته های مغزی عامل 15 درصد از مرگ ایرانیان است اما خوشبختانه خدمات جدیدی مانند کد 247 و 724 به منظور کاهش مرگ و معلولیت ناشی از سکته های مغزی و قلبی به اورژانس اضافه شده است.

وزیر بهداشت گفت: با خدمت 247 و 724 تعداد زیادی از مردم ایران و حتی دانشمندان خارجی که برای حضور در کنگره های علمی به ایران سفر کرده بودند، نجات یافتند و امیدوارم که تا پایان سال 97 این خدمت که اکنون در 110 مرکز درمانی اجرا می شود، در کل کشور تکمیل شود.

او گفت: در دو سه سال اخیر اورژانس به دلیل متانت، تدبیر و نجابتی که مسئولان آن داشته اند توانسته به بخش عمده ای از اهداف خود برسد. در جلسه روز گذشته هیات وزیران، اساسنامه سازمان اورژانس به تصویب رسید و امیدواریم که نمایندگان مجلس در روزهای آینده بودجه مورد نیاز آن را تصویب کنند.

هاشمی گفت: تبدیل اورژانس به سازمان فرصت خوبی برای ارتقای این حرفه فراهم می کند و امیدوارم که سازمان اورژانس کشور در حوزه آموزش نیز بتواند موفق باشد.

او گفت: حتما باید از تجربه و دانش بشری در ارتقای اورژانس استفاده شود و از دکتر کولیوند می خواهم که نیروهای اورژانس به سایر کشورها رفت و آمد داشته باشند و آموزش های روز دنیا را فرا بگیرند چراکه باید از تجربه دیگران استفاده کنیم یا اگر طرح و خلاقیتی داریم به دیگران منتقل کنیم.

وزیر بهداشت گفت: کار اورژانس سخت و فشار آن زیاد است اما وضعیت امروز با سال 92 که برخی از نیروهای آن ماهانه 500 ساعت کار می کردند، قابل مقایسه نیست. مردم قدردان زحمات اورژانس هستند چراکه در سرما و گرما، حوادث و بحرانها اورژانس را در کنار خود می بینند.

به گفته او در زلزله اخیر غرب کشور اورژانس و وزارت بهداشت، درخشان ترین دستگاه اجرایی بود که مورد تقدیر مسئولان کشور نیز قرار گرفت.

هاشمی گفت: روزانه 7 هزار تماس با اورژانس تهران گرفته می شود که 2 هزار تماس، منجر به ماموریت و هدایت بیماران و مصدومان به بیمارستانهای تهران می شود البته بیمارستانهای تهران به علت عدم توسعه در دوران گذشته گاهی نیز در پذیرش این بیماران و مصدومان، مشکلاتی دارند.

۴۷۴۷

کد خبر 749145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۵
    0 0
    این نشون میده بیشتر احساسی هستیم تا منطقی و به قلبمون بیشتر فشار میاد تا مغزمون.