افتتاح واحد تجاری امنیت سایبری در آلفابتِ گوگل

بخش تجاری جدیدی در حوزه «امنیت سایبری» در کمپانی آلفابت (پدر گوگل) راه اندازی شد.

 

به گزارش خبرآنلاین، واحد جدید با نام کرونیکل / Chronicle با یادگیری ماشین / Machine Learning در زیرمجموعه هوش مصنوعی تعریف شده و با آنالیز دیتای ذخیره شده، تهدیدات سایبری را شناسایی می‌کند. کارشناسان این روش مدعی هستند که سریع‌تر از متد سنتی، به آشکارگی تهدیدات مجازی در بخش کلان دست می‌یابند.{لینک}

«استفان گیلت» مدیر اجرایی کرونیکل که سابقا مدیر ارشد در سیمانتک بوده، در این باره می‌گوید: "دسترسی تخصصی گوگل به آنالیز خودکار داده باعث می‌شود تا این کمپانی در لبه فناوری قرار گیرد."

به نوشته گارتنر، بازار جهانی امنیت سایبری بیش از 100 میلیارد دلار ارزش دارد و روابط خوب گوگل با شرکا باعث خواهد شد تا این حوزه جدیدِ تجاری، خیلی سریع جاپای محکمی برای خود در بازار ایجاد کند.

برخی کارشناسان نیز معتقدند ورود کمپانی‌های فعال در حوزه موتور جستجو به امنیت سایبری معمولا با تزلزل همراه بوده که به گفته «آویوا لیتان» در گارتنر، داشتن گروههای کوچک ضربتی لزوما با موفقیت فوری در چنین تجارتی منجر نخواهد شد.

گیلت از اعلام اینکه چگونه دیتای سایبری را آنالیز خواهد کرد، طفره رفت و نگفت کدامیک از کمپانی‌ها قصد دارند سرویس جدید کرونیکل را آزمایش کنند اما وعده داد کشف تهدیدات سایبری را به جای ساعت و روز به ثانیه و دقیقه کاهش دهد.

5656

 

کد خبر 749210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =