وضعیت نگران‌کننده آمار پرستاران شمال استان آذربایجان‌غربی

رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرهای شمال آذربایجان‌غربی گفت: شهرهای شمالی استان از نظر تعداد پرستار فاصله زیادی از شاخص های کشوری دارند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی،‌ حسین متعارفی در مراسم روز پرستار گفت: هم‌اکنون بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نفر پرستار، بهیار، کارشناس هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی در هفت شهر شمال استان عضو سازمان نظام پرستاری هستند.
وی افزود: با وجود این تعداد پرستار و تعداد بیماران در بخش شمالی استان، به‌ازای هر ۱۲ بیمار، یک پرستار فعالیت می کند که نسبت به شاخص کشوری یک پرستار برای ۴ بیمار وضعیت پایین‌تری دارد.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری شهرهای شمال آذربایجان‌غربی به مشکلات جامعه پرستاری شهرهای شمالی استان اشاره و خاطرنشان کرد: انباشت معوقات مالی پرستاران و تعداد اندک این قشر در مراکز درمانی از مهم‌ترین مشکلات قشر پرستار در شهرهای شمالی استان است.
وی ادامه داد: حرکت به سمت استانداردهای حرفه ای در بیمارستان های شمال استان به ویژه رعایت نسبت پرستار به تخت در بیمارستان نقش بسزایی در ارتقای کیفی خدمات مراقبتی و افزایش رضایت مردم داشته باشد که باید مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.

 

48

کد خبر 749709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =