رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: عامل اصلی اغتشاشات اخیر تریبون‌های رسمی بودند. رسانه ملی از دولت انتقاد می‌کرد و نمایندگان هم از تریبون مجلس گله و اعتراض می‌کردند.

به گزارش خبرآنلاین محمدرضا باهنر طی سخنانی در نشست ماهانه جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به پیش رو بودن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در این سال‌ها هیچ تلنگری به نظام اداری ما نخورده است، نظام تکنوکرات و بروکرات، مملکت را به شدت گران اداره می‌کند. امروز بیش از جمعیت در کشورمان سیم‌کارت تلفن همراه داریم، سرانه مصرف ما در این زمینه از اروپا هم بیشتر است و اگر دو روز تعطیلی اعلام شود جاده چالوس ترافیک می‌شود که به معنای زیاد شدن مصرف کشور در این سال‌هاست.

اهم اظهارات باهنر به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* صندوق‌های بازنشستگی مشکل دارند، بعضی از بانک‌ها وضع خوبی ندارند و طراز آنها قرمز است و منابع متراکم مالی ما پوک شده است. این یعنی ساختار اداری کشور درست نشده است، ضمن اینکه امروز نظام تامین اجتماعی ما هم با مشکل مواجه شده است.

*ما توانستیم که موجود زنده به فصا بفرستیم اما نتوانستیم مشکل خودرو را برطرف کنیم.

* پاسخگویی مسئولان به مطالبات مردم خوب نیست،گاهی یک رئیس‌جمهور به جمع مردم می‌رود، حرص می‌خورد، حرفی می‌زند و گاهی هم پولی خرج می‌کند اما این مُسکن مقطعی است و مشکل را حل نمی‌کند.امروز بالای ۹۰ درصد از مشکلات صندوق‌های مالی حل شده اما بعضی از مشکلات هنوز به طور جدی باقی مانده است چون همین ۱۰ درصد باقی‌مانده مطالبات از صندوق‌های مالی نیمی از مشکلات این صندوق‌هاست.

*عامل اصلی این اغتشاشات تریبون‌های رسمی بودند. رسانه ملی از دولت انتقاد می‌کرد و نمایندگان هم از تریبون مجلس گله و اعتراض می‌کردند.امروز دولت فقط ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد خرج حقوق بازنشستگان می‌کند؛ در حالی که این کار وظیفه دولت نیست. این وظیفه صندوق‌های بازنشستگی است. امیدوارم برای سال آینده بتوانیم به یک کارنامه عادلانه و منصفانه درباره عملکرد نظام برسیم.

*بسیاری از نزدیکان امام و اعضای شورای انقلاب با این نظر امام در روزهای اول مخالف بودند و استدلالشان این بود که مردم در تظاهرات شعارهای خود را اعلام می‌کردند و دیگر نیازی به رفراندوم نیست اما امام قبول نکرد و در 12 و 13 فروردین رفراندوم برگزار شد و بعد از آن نیز قانون اساسی نوشته شد و بعد انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و بعد از ان نیز هر ساله ما یک انتخابات داشته‌ایم و به نظر مردم مراجعه شده است. 
ما نظام مردم سالاری دینی را تشکیل دادیم و بعد از آن با توطئه‌های مختلفی مواجه شدیم و همه توطئه‌ها را دفع کردیم و بعد از جنگ نیز ساختار دفاعی خودمان را تقویت کردیم.

29214

کد خبر 749783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =