به گفته مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی با آتش گرفتن چاه شماره 24 نفت شهر روزانه حدود 4 تا 5 هزار بشکه نفت سوخته شده است.

براین اساس با احتساب رقم 70 دلار برای هربشکه نفت و سوزانده شدن 190 هزار بشکه طی 38 روز، طی این مدت ایران تنها از محل سوزانده شدن نفت در این چاه  13 میلیون و 300 هزار دلار  درآمد را از دست داده است.

در این بین فکور هزینه های صورت گرفته برای مهار این چاه را اعلام نکرد و تاکید داشت رقم بسیار ناچیز است اما هنوز به جمع بندی مشخصی در خصوص این رقم نرسیده ایم.

به گفته این مدیر نفتی ، تعداد کشته شدگان این حادثه که در ابتدا 3 تن اعلام شد با فوت یکی مصدومان حادثه در بیمرستان به 4 تن افزایش یافت.

براساس اظهارات او ، در حال حاضر 10 تن از این مصدومین از بیمارستان مرخص و به جمع خانواده خود بازگشته اند و تنها یکی دیگر از مصدومین این حادثه همچنان در بیمارستان و تحت مراقبت به سر می بردکه البته نگرانی ها در خصوص سلامت وی برطرف شده به زودی از بیمارستان مرخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی که به مناسبت مهار موفقیت آمیز چاه 24 نفت شهر و ارائه جزییات این موفقیت در جمع خبرنگاران حاضر شده بود بارها تاکید کرد: مهار موفقیت آمیز این چاه نباید به نام یک نفر خاص تمام شود چرا که مهار این چاه نتیجه یک کار گروهی بوده و متاسفانه زحمات بسیاری ازکسانی که در این منطقه بسیار زجمت کشیده اند بسیار کمرنگ باقی مانده است.

وی از حراست شرکت نفت مناطق مرکزی و بهداشت و درمان نفت به عنوان تیم هایی نام برد که در طی این روزها بسیار تلاش کرده اند اما به نوعی تلاش آنها در حاشیه قرار گرفته است.

فکور در عین حال متذکر شد:نباید تلقی شود که یک شخص اینکار را انجام داده است چرا که همه دست به دست هم دادند تا این مهار با موفقیت انجام شده است.

این مدیر نفتی در عین حال از پاسخ دادن به سوالاتی چون میزان تولید نفت این میدان و تولید فعلی آن خودداری کرد و متذکر شد : این میدان مشترک است و لازم نمی دانم به این سوالات پاسخ دهم .این در حالی ست که وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اظهارات اخیر وزیر نفت در خصوص تولید روزانه این میدان در حدود 10 هزار بشکه و افزایش ان در زمان فوران آتش از این چاه تا مرز 20 هزار بشکه تاکید کرد: حتما شخص وزیر از کسی پرسیدند که این خبر را اعلام کرده اند و حتما باید درست باشد.با این حال وی بازهم از اظهار نظر در خصوص درست بودن این رقم و یا رقم فعلی تولید این میدان خودداری کرد.

 

 

 

کد خبر 75063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام DE ۱۲:۰۹ - ۱۳۸۹/۰۴/۲۲
  0 0
  dustre aziz, mohite zist kheili bishtar az 13 million nabud shode!!s
 • سورنا sorena IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۸۹/۰۴/۲۳
  0 0
  ببخشید آگر این چاه خاموش شده یک عکس یا یک فیلم از خاموش شدش بذارین . چون فکر کنم خبر خاموشیش ژست خبری بود تا واقعیت