ایران نوشت: پسرک هشت ساله که به‌ دلیل سرماخوردگی به‌ بیمارستان انتقال یافته بود پس از ویزیت و تزریق دارو، ناباورانه درآغوش پدرش جان باخت.

محمدکاظم صالحی پدر آرتین هشت ساله درباره مرگ دلخراش فرزندش با چشمان اشکبار گفت: تقریباً حدود ساعت چهار صبح دوشنبه نهم دی، پسرم وهمسرم را به‌ دلیل سرماخوردگی به بیمارستانی در شهرستان نورانتقال دادم. پس از پرداخت هزینه به پذیرش بیمارستان، همراه فرزند و همسرم با اتاق خالی پزشک کشیک مواجه شدیم، تا اینکه پزشک را بعد از چند دقیقه درحالی در ایستگاه پرستاری اورژانس پیدا کردم که خواب بود. وی پس از بیدار شدن، فرزند و همسرم که هر دو سرما خورده بودند، معاینه و برایشان دارو تجویز کرد. پس از تهیه دارو و تزریق دو آمپول به فرزندم راهی خانه شدیم،اما بعد از نیم ساعت «آرتین» دچار تنگی نفس شد که دوباره ما به بیمارستان بازگشتیم و به جست‌و‌جوی پزشک پرداختم تا فرزندم را معاینه کند.

پزشک بعد از معاینه گفت؛ پسرم با مشکلی در مجرای تنفسی مواجه شده و باید توسط پزشک متخصص، ویزیت و معاینه شود. پرستار با متخصص اطفال که آن شب کشیک بود تماس گرفت. متأسفانه ۲۵ دقیقه طول کشید تا پزشک متخصص اطفال در بیمارستان حضور یابد. در این مدت ۱۳ بار از تیم درمانی در خواست کردم تا به وضعیت فرزندم رسیدگی کنند، چرا که آرتین در نفس کشیدن بشدت مشکل داشت، اما دریغ از حتی یک بار توجه پزشک یا پرستاران اورژانس.

متخصص اطفال حدود ساعت ۵:۲۵ دقیقه بربالین فرزندم حاضر شد و با وجود اینکه آرتین تنگی نفس شدید داشت و شرایط خوبی نداشت خیلی سطحی فرزندم را معاینه کرد و دستور بستری‌اش در بخش اطفال را داد. همچنین گفت که وضعیت جسمانی آرتین زیاد وخیم نبوده و نیاز به انتقال به بیمارستان تخصصی‌تر نیست. سپس بدون تجویز دارو یا هر کاری که مشکل فرزندم را حداقل تا حدی برطرف کند، اظهارداشت که صبح برای معاینه مجدد خواهد آمد.

این درحالی بود که به جرأت می‌توانم بگویم تنها یک دقیقه برای معاینه آرتین زمان گذاشت و مابقی زمان را سرگرم دستور بستری بود.و زمانی که من در حال پیگیری پذیرش پسرم برای بستری شدن بودم، یعنی ساعت ۵:۳۲ دقیقه بیمارستان را ترک کرد.

بعد از خروج پزشک، پرستار بخش اورژانس گفت؛ فرزندت را بغل کن و به بخش اطفال منتقل کن که بعد از پنج دقیقه انتظار در راهرو بخش اطفال، پرستار ما را به اتاقی راهنمایی کرد و دستگاه بخور سرد به اتاق آوردند. من و همسرم لوله دستگاه را طبق دستور پرستار جلوی صورت بچه نگه داشتیم که نه تنها هیچ علائم بهبودی در آرتین حاصل نشد بلکه تنگی نفس حادتر شد و هر لحظه حال آرتین وخیم‌تر می‌شد.

بلافاصله از پرستار و پزشک در خواست کمک کردم اما متأسفانه دراوج ناباوری و بهت زدگی، ساعت ۶ صبح فرزندم در آغوشم جان داد. بعد از دو دقیقه تعدادی پرستار و پزشک در بخش اطفال حاضر شدند تا عملیات احیای پزشکی را انجام دهند، اما دیگر فایده‌ای نداشت. متأسفانه تیم درمانی پیکر بی‌جان فرزندم را به صورت نمایشی روی تخت به همراه سرم و چند پرستار و پزشک به بخش‌ آی سی یو بردند، به طوری که می‌توان گفت حدود ساعت ۶:۳۷ دقیقه صبح جسد فرزندم را زیر دوربین بخش برده و دوباره روی جسد بی‌جان فرزندم به‌ صورت نمایشی عملیات احیا را با حضور پزشک انجام دادند. سرانجام حدود ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح اعلام کردند که فرزندم فوت کرده است.

بلافاصله بعد از این حادثه به مراجع قضایی مراجعه و علیه تمامی تیم درمانی بیمارستان شکایت کردم که موضوع در حال پیگیری است.

45302

کد خبر 750793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 14
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدرضا A1 ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  14 4
  فارق التحصیل های پزشکیمون هم مثل بقیه رشته ها بی سوادن. فقط حقوقشون بیشتره.
 • بی نام A1 ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  7 0
  متاسفم همین ...خداوند به پدر و مادرش صبر دهد.
 • بردیا IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  4 0
  خبرآنلاین لطفا این موضوع رو تا نتیجه پیگیری کنید.
 • سعید A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  5 0
  با خانواده عزیز درگذشته اظهار همدردی می کنم.لطفا این پرونده را تا انتها دنبال کنید.متاسفانه مافیای پزشکی در مقابل شما خواهند ایستاد ولی در راه خود ثابت قدم باشید.
 • بی نام A1 ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  6 0
  من نفهمیدم این شوک آنافیلاکتیک بود یا حساسیت دیررس به دارو. درمانش هم پیچیده نیست. شاید هم بچه از اول تنگی نفس داشته و بعد تشدید شده. شرح حال کامل نیست اما موضوع به هر حال متاثر کننده است.
 • بی نام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  19 2
  شما کافیه یک سر بزنید به دانشگاههای علوم پزشکی، دانشجو ها رو بررسی کنید،رفتارشون ، شخصیتشون و نحوه یادگیری اونها رو ببینید. یه عده معتاد هستند یه عده دنبال جوجه و شمال رفتن یه عده هم چون تازه افرادی و میبینن که سیبیل ندارن محو خواستگاری و غیره بعد همین افراد در آینده میشوند دکتر تو بیمارستانها مخصوصا اورژانسها دکترها از لحاظ دقت و معلومات فاجعه هستند. هیچ نظارتی بر عملکرد دکترها نیست.
 • بی نام US ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  14 0
  من در حین شیمی درمانی با مشکل تنفسی حاد روبرو شدم ولی هیچ یک از پرستاران توجهی نکردند وقتی بحال مرگ اتفادم نظافتچی که زیرتختم را تمیز می کرد متوجه نفس نکشیدنم شد و اگر او نبود من امروز زنده نبودم. همراهم را هم به بخش انکولوژی راه نمی دادندو باید شش هفت ساعت روی یک صندلی می نشست که اگر لازمش داشتند برود کپی بگیرد دارو بگیرد و...در حالی که خودبیمارستان اینها را در داروخانه دارد و نیازی نیست از همراه بعنوان پادو استفاده شود. کلا سیستم ارباب رعیتی در بیمارستان ها بدلیل عدم برخورد با بی اعتنایی به جان انسان، بیسوادی برخی از پزشکان، و ...علیرغم دریافت هزینه هیا بسیار بالاست.
 • بی نام IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  8 0
  اشتباهات پزشکی در دوران اقای هاشمی خیلی زیاده متاسفانه پزشکهای ، پزشک قانونی هم از دوستهای همین پزشکهای خاطی هستند و صدمه وارده را درست اعلام نمیکنند دیگه باید به کجا شکایت برد ازین وضع نابسامان مملکت
 • بی نام A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  8 6
  متاسفانه ما هم همين بلا به يه شكل ديگه سرمون اومده . پدر عزيزمون كه به خاطر عفونت ادراري در آي سي يو بيمارستاني خصوصي در تهران بستري بود روز به روز حالش بدتر مي شد وهيچ كدام از مسئولي بيمارستان هم پاسخگو نبود تا بالاخره فوت شد. بعداً ما متوجه شديم پزشك معالج ايشان دكتر بيهوشي بوده نه دكتر عفوني. بله واقعاً هيچ ارزشي براي جان انسانها قائل نيستند . سريال درحاشيه ماهيت پزشكان ايراني رو خيلي خوب نشون داده بود.
 • بی نام DE ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  4 0
  اون وقت وزیر بهداشت در جلساتش خانم شبکه یزد رو مسخره می کنه. دکتر زیردستهاتو تحویل بگیر. بالای سر مریض نیومده اند. بیشتر پزشک تربیت کن شاید بشه از توش چند تا پزشک با وجدان بیرون کشید.
 • بی نام A1 ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  5 0
  طی چند سال اخیر بی توجهی به حال بیماران چه در بیمارستانهای خصوصی و چه در بیمارستانهای دولتی به وضوح قابل تشخیص است، ظاهرا پزشکان وظایف خود را فراموش کرده اند و کسی هم نیست که به آنها یادآوری کند که یک پزشک چه وظایفی دارد
 • ناشناس RO ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
  7 0
  ایشان که مثل حاج آقا نمی تونه که بره آلمان برای مداوا
 • بی نام IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
  0 1
  وقتی توی همچین کشوری زندگی میکنید جهت پیروی کردن از قانون بقا باید باید از هر علمی یکم بدونید باید قدرت تصمیم گیری بالایی داشته باشی ایشون باید بدون توجه به حرفهای دکتر فرزندش یه میبرد یه بیمارستان فوق تخصصی اصلا شاید شوک انفولانیک بش دست داده که حدس میزنم همین بوده
 • کی هان IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
  3 1
  خبر انلاین اگر همه ما نسبت به همچین موضوعاتی بیخیال بشیم و بگیم برای دیگران اتفاق افتاده و به من ربطی نداره یه روز هم این موضوعات یقه ما رو میگیره پس بیاید حداقل در این موضوعات که به جان آدمها ربط داره بیخیال نباشیم و حق همچنین موضوعاتی رو بگیریم .... که خوب گفته بنی آدم اعضای یک پیکرن اند ....