کمک یک میلیارد تومانی اردبیلی‌ها به جشن نیکوکاری

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: اردبیلی‌های خیر تا کنون بیش از یک‌ میلیارد تومان به جشن نیکوکاری سال 96 کمک کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ حسين دشتي با اشاره به اينكه اردبيلي‌هاي خير تا كنون بيش از يك‌ ميليارد تومان به جشن نيكوكاري كمك كرده‌اند، گفت: تمهيدات لازم براي هر چه باشكوه‌تر برگزار شدن جشن نيكوكاري در سال‌جاري صورت گرفته است.

وي با بيان اينكه با همكاري سازمان صدا و سيما، سازمان دانش آموزي، آموزش و پروش، بسيج و شهرداري اردبيل تلاش داريم شادي‌بخش كانون خانوار تحت حمايت و اقشار آسيب‌پذير اين استان باشيم، افزود: جشن نيكوكاري در آستانه سال نو و با هدف تأمين نيازهاي ضروري خانوار تحت حمايت و افراد نيازمند برگزار مي‌شود تا آنها نيز با آرامش خاطر سال جديد را آغاز كنند.

دشتي با اشاره به اينكه جشن نيكوكاري سال 96، در روزهاي 16، 17 و 18 اسفند ماه برگزار خواهد شد، بيان كرد: اين جشن چهارشنبه 16 اسفند ماه در مدارس سراسر استان، پنجشنبه 17 اسفند ماه در پايگاه‌هاي كميته امداد در سطح شهر و جمعه 18 اسفند ماه در ميعادگاه‌هاي نماز جمعه برگزار مي‌شود.

مديركل کمیته امداد استان اردبيل با اعلام اينكه خيران اردبيلي مي‌توانند كمك‌هاي نقدي و غيرنقدي خود را به 200 پايگاه ثابت و سيار مستقر در سطح استان تحويل دهند، گفت: 170 هزار پاكت جشن نيكوكاري نيز بين دانش آموزان اردبيلي توزيع شده است.

وي با بيان اينكه همواره شاهد افزايش كمك‌هاي مردمي به كميته امداد هستيم، افزود: حسن اعتماد عمومي به اين نهاد موجب افزايش روزافزون كمك‌هاي خيران و نيكوكاران شده است كه هر چقدر اين كمك‌ها بيشتر شود به همان ميزان مي‌توانيم پاسخگوي نيازهاي ضروري نيازمندان باشيم.

دشتي با اشاره به اينكه كمك‌هاي مردمي در سريع‌ترين زمان ممكن به دست خانوار تحت حمايت و افراد بي‌بضاعت مي‌رسد، گفت: تمامي خدمات كميته امداد بر اساس سيستم نيازسنجي صورت مي‌گيرد كه در آن نيازهاي اساسي خانوار تحت حمايت طبقه‌بندي شده و اين امر تسهيل و تسريع روند رسيدگي به امور مددجويان را رقم زده است.

مديركل کمیته امداد استان اردبيل با اعلام اينكه اردبيلي‌هاي خير بيش از دو ميليارد و 800 ميليون تومان در سال 95 به جشن نيكوكاري كمك كرده بودند، اعلام كرد: كمك‌هاي مردم اردبيل در جشن نيكوكاري سال گذشته نسبت به مدت مشابه خود در سال 94، حدود 31 درصد رشد داشته است.

وي با بيان اينكه خيران دو ميليارد و 370 ميليون تومان در جشن نيكوكاري سال 95 به‌صورت غيرنقدي به مددجويان تحت حمايت كمك كرده بودند، گفت: 430 ميليون تومان نيز در جشن نيكوكاري سال گذشته به‌صورت نقدي به خانوار تحت حمايت كمك شده بود.

دشتي به كمك 160 ميليون توماني دانش آموزان در جشن نيكوكاري سال 95 به همنوعان نيازمند خود اشاره كرد و افزود: درصدد هستيم با ترويج سنت‌هاي حسنه اسلامي در بين كودكان و نوجوانان، ياري‌رساني به نيازمندان را از همان دوران كودكي به آنها بياموزيم.

 

48

کد خبر 751062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =