تستیم نوشت:رئیس کل سازمان امور مالیاتی درباره رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک و برای مبارزه با فرار مالیاتی گفت: از محل شناسایی بیش از ۳۰۰۰ مودی مشکوک با تراکنش‌های سنگین، ۶۳۰۰ میلیارد تومان مالیات مطالبه شد.

سیدکامل تقوی نژاد در برنامه متن و حاشیه، با بیان اینکه هم اکنون 20 درصد مودیان کشور حدود یک درصد مالیات کشور را تامین می کنند، گفت: در طی سال های اخیر، تلاش کرده ایم تا از فشار مالیاتی بر اصناف و مشاغلی که در تور مالیاتی هستند و حساب و کتاب شفاف دارند، بکاهیم و به جای آن سیاست مبارزه با فرار مالیاتی را در اولویت برنامه های خود قرار دهیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه، با تاکید بر مبارزه جدی با همه کسانی که از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند از جمله دانه درشت ها، گفت: همه کسانی که از امکانات کشور استفاده می کنند به نسبت درآمدی که کسب می کنند باید مالیات پرداخت کنند و هیچ کس از پرداخت مالیات مستثنی نیست.

تقوی نژاد با بیان اینکه مبارزه با فرار مالیاتی مهم ترین رویکرد سازمان امور مالیاتی کشور محسوب می شود، اظهارداشت: ما در حوزه فعالیت قانونی‌مان، خط قرمزی نمی شناسیم و کارکنان این دستگاه به عنوان سربازان جهاد اقتصادی، با هرگونه فرار مالیاتی مبارزه می کنند.

وی از طراحی ساختار جدید نظام مالیاتی با هدف پیشبرد برنامه های مربوط به مبارزه با فرار مالیاتی خبر داد و گفت: تشکیل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی از جمله مواردی است که در این راستا انجام گرفته و یکی از اقدامات موثر این دفتر، اجرای ماده 181 قانون مالیات های مستقیم است که براساس آن هیات های بازرسی این دفتر با مجوز قضایی به اقامتگاه قانونی، محل فعالیت مودی و محل نگهداری دفاتر، اسناد و مدارک و تجهیزات وی مراجعه کرده و کلیه اسناد و مدارک و اطلاعات را مورد بازرسی قرار می دهد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، همچنین رسیدگی به تراکنش های بانکی مشکوک را یکی از اقدامات قانونی سازمان برای مبارزه با فرار مالیاتی عنوان کرد و گفت: اگر چه در ابتدا اجرای این قانون با فشارهای زیادی از جانب افراد و صاحبان نفوذ و قدرت روبرو شدیم اما ما زیر بار این فشارها نرفتیم و از محل شناسایی بیش از 3000 مودی مشکوک با تراکنش های سنگین، حدود شش هزار و 300 میلیارد تومان مالیات مطالبه کرده ایم.

تقوی نژاد اضافه کرد: علاوه بر این، براساس قانون، همه دارندگان اطلاعات هویتی، معاملاتی، مالی، پولی، اعتباری، دارایی ها و اموال و املاک مودیان، از جمله وزارتخانه ها، دستگاه های دولتی، نهادها، شهرداری ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سایر دستگاه های ذیربط، موظفند اطلاعات مورد نیاز را در اختیار این دستگاه قرار دهند.

3535

 

کد خبر 751171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  4 1
  اصلاگیریم همه موجودی این حسابهابشه مالیات بره توجیب دولت..بعدیااختلاس میشه نه ببخشید معوقمیشه و معوق کاران ازکشورفرارمیکنند یاحیفومیل کشورهای دیگه میشه یا همینحاازبین میره باطرحهای آبکی.....
  • بی نام IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
   2 0
   ضمنا ارتباط برخی از سرممیزان رو بابازارایان چیست؟یاکارخانه داران؟یا یا......پس بیخیال..مالیات برای آبادانی هزینه نمیشود
 • بی نام GB ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  6 23
  با احترام به دکترای عزیز 75 درصد دکترا جز اینای هستن مالیات نمیدن . توجه کنید 90درصدشون کارت خوان تو مطب ندارن
 • بی نام A1 ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  1 0
  دندانپزشک معمولی روزی 5 تومن درامد دارد و روشهایی استفاده میکند که شناسایی نشود. اموالش را هم به نام زن و بچه و غیره میزند. امکان ندارد بتوانید شناسایی کنید و ریشه خود را بزنید. هر چند ممکنه خود را به نفهمی بزنید و کاری بر علیه خود نکنید.
 • بی نام A1 ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۲
  0 1
  وزیر بهداشت لوکس ابتدا باید سیستمش پاکسازی شود بعد دنبال سایر موارد باشید.