برگزاری مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه نکا

بمنظور افزایش آمادگی وهماهنگی بین تیمهای عملیاتی و حصول اطمینان از عملکرد مناسب تجهیزات در زمان وقوع حوادث احتمالی، مانور مقابله با آتش سوزی مخازن سوخت در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین از نکا،در اين فعاليت تمريني كه آتش سوزي مخازن سوخت سنگين در زمان عادي و Black out واحدهاي بخار، در اطراف مخازن هفتاد هزار متر مكعبي و ساختمان ديزل اضطراري همراه با مصدوميت يكي از كاركنان شبيه سازي گرديد و با همكاري درمانگاه شركت صدرا به اجرا در آمد، عمليات اطفاء حريق و انجام كمكهاي اوليه و انتقال اصولي مصدوم فرضي به مراكز درماني طبق برنامه و با موفقيت انجام شد.

به گزارش كارشناس مسئول ايمني و بهداشت كار نيروگاه، بخش عملياتي اين مانور در 2 مرحله به اجرا گذاشته شد.
در مرحله نخست هر يك از گروه هاي آتشنشاني و امداد و نجات بهداري به محض اطلاع از بروز حريق و مصدوميت يكي از كاركنان، بلافاصله به محل اعزام شدند، اكيپ آتش نشاني با استفاده از خودروي آتش نشان و بكارگيري خاموش كننده آب وكف و سپس از طريق مانيتور خودرو اقدام به اطفاء حريق نمودند، همچنين گروه بهداري نيز پس از انجام كمكهاي اوليه نسبت به انتقال مصدوم فرضي به درمانگاه مبادرت و بدليل نياز به نيروهاي كمكي از بهداري شركت صدرا درخواست كمك نمود كه گروه مذكور نيز با هدايت نيروهاي حراست در زمان مقرر در محل حادثه حضور يافت.

در مرحله دوم، شعله ور شدن مجدد آتش در يكي از مخازن سوخت در زمان Black out واحدهاي بخار به ايستگاه آتش نشاني گزارش شد. اكيپ آتش نشاني سريعاً به محل مراجعه و با هماهنگي پرسنل تأسيسات كمكي، مهندس شيفت و توسط پرسنل الكتريك بهره برداري ، تغذيه اضطراري ديزل ژنراتور MW 1.5 شماره 2 جهت استارت پمپ كف، از طريق قطع لود بريكر پمپ كف سوئيچگير تخليه سوخت و اتصال بريكر به پمپ كف جنب ترانس CT12 10، انجام و پمپ مذكور توسط پرسنل ايمني و آتش نشاني استارت گرديد كه پس از اطمينان از اطفاء كامل حريق و خاموش كردن پمپ كف، سيستم به حالت عادي برگشت.

همچنين در اين مرحله تمرين هاي ايجاد آمادگي لازم براي استارت ديزل پمپ آب خام با هدف تامين آب مورد نياز تانك هوايي و استارت پمپ هاي آب دريا و در مدار قرار گرفتن سيستم آب وكف مخازن بطور جداگانه انجام شد.

 

46

 

کد خبر 751292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =