دبیرکل حزب موتلفه‌ اسلامی اظهارات رئیس‌جمهور که جناح‌بندی‌های سیاسی را عامل آسیب به ارزشهای انقلاب خوانده‌است، نوعی خروج از ممشای رهبری دانست.

محمدنبی حبیبی تاکید کرد که بر خلاف سخنان رئیس جمهور حزب ولایت وجود خارجی ندارد .

محورهای سخنان وی را که در پایان نشست دبیران حزب موتلفه بیان شده و در انتقاد از مواضع اخیر رئیس‏جمهور مبنی بر وجود یک حزب در کشور و آن هم حزب ولایت، را به نقل از مهر می‎خوانید:

  •  در قانون اساسی به تعدد و تکثر احزاب به دیده یک فرصت نگریسته شده و آن را نیز به رسمیت می‌شناسد.  نفی ارزش‌های انقلاب در وجود احزاب و جناح‌بندی‌ها نیست ، در عدم التزام به ولایت، اسلام، انقلاب و نظام است.
  •  امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب طی سه دهه گذشته وجود جناح‌بندی و قطب‌بندی سیاسی را مورد تایید و حتی حمایت قرار داده‌اند، لذا طرح موضوعی که خارج از اراده امام (ره) و رهبری است نوعی خروج از ممشای رهبری است که باید در آن دقت نظر داشت.
  •  "حزب ولایت" وجود خارجی ندارد و امام (ره) و رهبری معظم انقلاب حتی یک بار هم به آن تفوه نکرده‌اند. البته اینکه هر حزبی سعی کند خود را به معیارهای حزب‌الهی نزدیک کند ، امری پسندیده است اما هرگز نمی‌تواند خود را تنها مصداق واقعی حزب‌الله بداند.
  •  آقای رئیس‌جمهور، در اینکه برخی از جناح‌بندی‌ها و احزاب به اسلام و کشور خیانت کرده‌اند تردیدی نیست، ولی تعمیم دادن این قضاوت به هر نوع جناح‌بندی سیاسی و هر حزبی حرف ناصوابی است که ان‌شاءالله به آن توجه خواهید داشت.
  •  باید به همه علائق و سلایق اصولگرایی در خیمه‌ ولایت احترام گذاشت هر ضلع از اضلاع اصولگرایی به اندازه فهم خود از امام (ره) و رهبری اطاعت می‌کنند. هنر ما باید در فرآیند اجماع‌سازی و تحقق فرامین رهبری خود را نشان دهد، نه در منها کردن اضلاع اصولگرایی از هم.
  •  پروژه اختلاف‌افکنی بین دولت و ملت و نیز ایجاد اختلاف بین حاکمیت شکست خورده است. اکنون برخی به فکر اختلاف بین اصولگرایان افتاده‌اند. آن‌ها باید بدانند عقلانیت اسلامی حاکم بر روابط اصولگرایان به ویژه تبعیت از رهبری معظم انقلاب به آنها چنین اجازه‌ای را نخواهد داد. برخی در نوع روابط و گفتگو میان اصولگرایان اخلال می‌کنند، ما باید متوجه این اخلال باشیم.
  • اصولگرایان باید یک ادبیات اخلاقی و انسانی را حاکم بر روند گفتگوهای خود کنند و از هرگونه اعمال و رفتار خارج از ادب و نزاکت سیاسی پرهیز نمایند. اصولگرایان نقد درون گفتمانی را همواره به عنوان یک ارزش پاس می‌دارند. این نقد باید ادب و آداب منطقی خود را داشته باشد.

 

کد خبر 75134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =