زیرساخت‌های استان ها برای برگزاری این گونه مسابقات ضعیف است زیرا در کل کشور یک پیست استاندارد در تهران وجود دارد که آن هم به شکل اجاره ای در اختیار فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی قرار می گیرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد احمد علیپور روز جمعه در حاشیه برگزاری مسابقات آزاد اسلالوم اتومبیلرانی و موتورسواری اسلالوم موتورسواری و اتومبیلرانی در تبریز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زیرساخت‌های استان ها در مجموع برای برگزاری این گونه مسابقات ضعیف است زیرا در کل کشور یک پیست استاندارد در تهران وجود دارد که آن هم به شکل اجاره ای در اختیار فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی قرار می گیرد.

وی افزود: خوشبختانه با هماهنگی و مساعدت اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و شرکت توسعه وزارت فدراسیون ورزش توانسته ایم 28 هکتار از اراضی غرب استادیوم یادگار امام (ره) را برای ایجاد پیست در اختیار بگیریم.

رییس هیات اتومبیلرانی و موتورسواری آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: البته این مکان معارض دارد و ما برای حل این مشکل و برطرف کردن مشکلات سند این محدوده تلاش می کنیم و باید بگویم که در این مدت منتظر حل مشکلات نشده و برای تهیه پیست آفرود کار کرده و مقدمات آن را با حمایت و مساعدت هیات رئیسه هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان از جمله شهردار محترم منطقه پنج تبریز و اداره راه و شهرسازی استان آماده کرده ایم تا بعد از آن دیگر پیست ها را راه اندازی کنیم.

وی بیان کرد: ما همچنین رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی را به تبریز دعوت کردیم و او از مجموعه پیست یادگار امام(ره) بازدید کرد و قول داد که اگر مشکلات معارضان این مجموعه حل و فصل شود در راه اندازی این مجموعه مساعدت مالی داشته باشند.

وی ادامه داد: همان طور که می‌دانید هر هفته روزهای جمعه در این پیست تمرین موتورسواری و اتومبیلرانی برگزار می شود و با حمایت و مساعدت فرماندهی انتظامی استان امکان تمرین برای موتورسوارانی که حجم موتور آنها بالای هزار سی سی است، فراهم می شود.

وی در مورد نبود امکانات برای تمرین بانوان ورزشکار در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی در آذربایجان شرقی گفت: مسئولان مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) روز های دوشنبه و جمعه هر هفته امکانات این مجموعه را در اختیار ما می گذارند که ما نیز روزهای دوشنبه را برای تمرین بانوان و روزهای جمعه را برای تمرین آقایان در نظر گرفته ایم.

علیپور یادآور شد: برای برگزاری این مسابقات از خیلی وقت پیش برنامه ریزی کردیم ولی بنا به دلایلی از قبیل شرایط آب و هوایی و مشکلات فنی نتوانستیم مسابقه را تا امروز برگزار کنیم و با عنایت و لطف خدا توانستیم با شروع ایام دهه فجر امسال شرایط را برای برگزاری اولین مسابقه اسلالوم موتورسواری کشور در تبریز آماده کنیم.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه سیستم تایم‌گیری اتوماتیک مسابقه را جوانان استانبا قیمتی کمتر از بازار درست کردند، اظهار کرد: ارزش دستگاه استارت در بازار هشتاد میلیون ریال بود که هیات موتورسواری و اتومبیلرانی با اعتماد به جوانان استان و با همت این طراحان جوان توانست با هزینه کمتر این مسابقات را به خوبی راه اندازی کند و با صحت و سلامت به پایان برساند.

وی همچنین به حضور ورزشکاران دیگر استان ها از قبیل خوزستان، اردبیل، شیراز و قزوین در این مسابقات اشاره کرد و افزود: ورزشکاران هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان حضور چشمگیری داشتند.

علیپور در ادامه از همکاری نهادهایی همچون فرماندهی انتظامی استان و تبریز، سازمان هلال احمر استان، سازمان آتش نشانی تبریز، اورژانس تبریز، صدا و سیمای استان، اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و مسئولان ورزشگاه یادگار امام (ره) برای برگزاری مسابقه امروز تبریز تشکر و قدردانی کرد.

وی گفت: از جوانان می خواهم تا با ثبت نام در هیات موتورسواری استان از امتیازات، بیمه و حمایت های هیات موتورسواری استان اذربایجان شرقی برخوردار شوند زیرا که هیات موتورسواری با هماهنگی با فرماندهی انتظامی استان مجوز موتورسواری در تایم هایی از طول هفته را کسب کرده است و جوانان علاقه مند در صورت عدم عضویت در هیات موتورسواری استان با توقیف موتورشان توسط عوامل انتظامی روبرو خواهند شد، ضمن اینکه هیات موتورسواری استان از وجود موتورسواران عضو هیات در مراسم ها و مناسبت های تاریخی دعوت به همکاری می کند.

علیپور همچنین از برگزاری مسابقات رالی خانواده در هفته های آتی از تبریز به جلفا خبر داد و افزود: با توجه به اعلام حضور دو حامی مالی در برگزاری مسابقات رالی خانواده، متاسفانه یکی از آنها کنار کشید و ما را تا حدودی دچار مشکل کرد ولی طبق برنامه ریزی های بعمل آمده این مسابقات را برگزار خواهیم کرد و سعی داریم اختتامیه این مسابقه را هم در شهر جلفا برگزار کنیم تا از حمایت های منطقه آزاد ارس برخوردار باشیم.

 

46

کد خبر 751535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =