مشکلات و کاستی‌های پردیس ملت برای اهالی رسانه، اظهارات و عصبانیت کارگردانان و حضور چهره‌های سیاسی و هنری در سینماهای مردمی از جمله رخدادهای دومین روز برگزاری جشنواره فیلم فجر بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دومین روز از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با آغاز نمایش فیلم‌های سینمایی در پردیس ملت برای اهالی رسانه همراه شد که کم حاشیه نبود. همچنین سینماهای مردمی همانند روز گذشته شاهد استقبال مخاطبان بوده و برخی از فیلم‌ها به سانس فوق العاده رسیدند. بازیگران و عوامل آثار هم با حضور در این سینماها به تماشای آثار خود در کنار مردم نشستند.

حواشی اولین روز نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه

اولین روز نمایش فیلم‌ها در سینمای رسانه با تاخیر 20 دقیقه ای نمایش فیلم «کامیون» ساخته کامبوزیا پرتوی به دلیل دیر رسیدن عوامل فیلم به بخش ویژه استقبال همراه شد. فیلمی که پس از پایان آنطور که انتظار می‌رفت نتوانست تماشاگران را راضی از سالن خارج کند.

نشست خبری این فیلم هم به سوالات خبرنگاران درباره فیلمنامه و بازیگر مرد این فیلم که سعید آقاخانی نقش آن را ایفا کرده است اختصاص داشت. (گزارش این نشست را اینجا می‌توانید بخوانید.)

«جاده قدیم» به کارگردانی منیژه حکمت دومین فیلم سینمای رسانه‌ها بود که حواشی آن از همان اول با سیاه پوشیدن عوامل این فیلم آغاز شد. اما این حواشی به همین‌جا ختم نشد و صحبت‌های حکمت در نشست خبری «جاده قدیم» درباره جشنواره فجر و خریداری بلیت فیلم‌ها از سوی ارگان‌های مختلف برای دریافت سیمرغ مردمی جنجال برانگیز شد. مشروح سخنان او را اینجا و اینجا می‌توانید بخوانید.

آخرین فیلمی که در روز اول جشنواره برای اهالی رسانه نمایش داده شد، انیمیشنی با عنوان «فیلشاه» بود که همانند فیلم اول نمایش آن با تاخیر آغاز شد و البته با استقبال زیادی از سوی اهالی رسانه همراه نشد مسئله ای که مورد گلایه کارگردان این اثر قرار گرفت. (گزارش کامل نشست را اینجا ببینید.)

جدای از نمایش فیلم ها، پردیس ملت در روز اول میزبانی از اهالی رسانه مشکلات و نواقص کم نداشت. قطعی اینترنت و آنتن دهی ضعیف گوشی های موبایل از همان ابتدا کار خبررسانی و انتقال اخبار را برای اهالی رسانه دشوار کرده بود.

همچنین نبود راهنما برای حضور خبرنگاران در نشست های خبری باعث سردرگمی اهالی رسانه شد. از دیگر مسایلی که در روز اول وجود داشت مسئله پارکینگ بود که به دلیل ناهماهنگی و نبود امکانات باعث ایجاد مشکل برای خبرنگاران شد. آماده نبودن کارت‌های برخی از خبرنگاران هم تردد اهالی رسانه را در پردیس ملت سخت کرده بود.

حضور چهره‌های سیاسی و هنری در کنار مردم

دومین روز نمایش فیلم‌ها در سالن های مردمی همچون روز اول پرشور و گرم گذشت و چهره‌های هنری و سیاسی مختلفی با حضور در سینماها در کنار مردم به تماشای آثار نشستند.

در این روز فیلم هایی چون «مغزهای کوچک زنگ زده» هومن سیدی، «لاتاری» محمدحسین مهدویان و «مصادره» مهران احمدی به سانس های فوق العاده رسیدند و از فیلم هایی مانند «چهارراه استانبول» و «عرق سرد» هم استقبال شد.

از نکات جالب توجه این روز حضور محمدباقر قالیباف در پردیس سینمایی آزادی برای تماشای «دارکوب» بهروز شعیبی بود.

مهناز افشار، باران کوثری، فرشته کریمی (بازیکن تیم ملی فوتسال بانوان)، حمید فرخ نژاد، بهرام رادان، نوید محمدزاده، هومن سیدی و...از چهره هایی بودند که در کنار مردم به تماشای آثار خود و همکارانشان نشستند.

ابراهیم حاتمی‌کیا هم روز گذشته با حضور در پردیس اطلس مشهد با مردم این شهر به تماشای «به وقت شام» نشست که فیلمبرداری برخی از تماشاگران از فیلم باعث عصبانیت شدید این کارگردان و متوقف کردن نمایش فیلم شد.

اظهارنظری درباره آرای مردمی

علی آشتیانی پور، مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر که از روز گذشته به ثبت آرا در سینماهای مردمی می‌پردازند، در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه نتایج آرا تا روز دوشنبه اعلام نخواهد شد، توضیح داد: با توجه به اینکه ما در حال انجام یک شیوه جدیدی در روند رای گیری هستیم،  نتیجه آرا مردمی جشنواره تا روز دوشنبه اعلام نخواهد شد؛ در این میان بعضی از دوستان ترجیح می‌دهند تا آخرین روز آماری اعلام نشود ولی برخی معتقدند حداقل وضعیت چند فیلم برتر اعلام شود، زیرا که منتظر هستیم تا تمام فیلم‌ها حداقل یک بار اکران شوند و سپس آمار را اعلام کنیم.

او همچنین گفت: ما از اولین ساعت و از اولین نمایش آمار را ثبت کرده‌ایم و همه سینماهای مردمی شامل رای گیری هستند. رای‌ها در سبدهای مختلفی که تنظیم کننده جدول عدالت ما است، قرار می‌گیرند و برای اینکه بتوانیم بین فیلم‌ها عدالت و تعادل برقرار کنیم، نیازمند یک کار آماری دقیق و جدی است که براساس ظرفیت صندلی‌ها، مکان قرارگیری سینما و تعداد سانس‌ها، یک نسبت یکسان ایجاد کنیم.

اعلام نشدن آرا مردمی در حالیکه رای گیری به صورت آنلاین انجام می‌شود، مسئله‌ای است که انتقادهایی را به خاطر نبود شفافیت در این بخش به همراه داشته است.

58243

کد خبر 751577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =