اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پس از ورود به زاهدان به دیدار مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان رفت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در دیدار با مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مردم پس از ۴۰ سال از انقلاب منتظرند که در حوزه فرهنگ اتفاقات مهمی بیفتد. امیدواریم بتوانیم جامعه به سمتی برود که بتوانیم همدیگر را تکمیل کنیم. امیدواریم که همانطور که از گذشته ایام ارتباطات گسترده میان مردم وجود داشت امروز نیز این ارتباطات گسترده احیا شود.

مشاور رییس جمهور با اشاره به وجود قومیت‌ها، مذاهب و اقوام مختلف در کشور تصریح کرد: از گذشته‌ها اقوام و مذاهب مختلف در صلح و آرامش باهم زندگی می‌کرده‌اند و ما نیز باید بر گسترش ارتباطات مردمی تاکید کنیم. اگر گفتگو شکل بگیرد اختلافات از میان می‌رود.
در ادامه این دیدار مولوی عبد الحمید با اظهار خوشحالی به خاطر حضور رییس و معاونان سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان سیستان و بلوچستان گفت: ما در شرایطی متفاوت از گذشته هستیم. شرایط در دنیا یکسان نیست. امروز نیاز است که در سیاست های گذشته تحول ایجاد شود. زندگی بر مردم فشار آورده است. دشمنان ما فعال هستند و از گذشته فعال‌تر شده اند. نباید اجازه بدهیم که دشمن بيش از اين فعال‌تر شود.خیلی از روش های گذشته نیاز به تجدید نظر دارد.

وی با تاکید بر زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب مختلف در استان گفت: امروز اختلافات شیعه و سنی خیلی کم است و در کنار هم زندگی می‌کنند. اختلافات ایدیولوژیک نیست بلکه سیاسی است. وقتی شیعه و سنی کنار هم بنشینند اختلافی وجود ندارد چرا كه اختلاف در اندیشه نیست.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به ضرورت مشارکت زنان در عرصه‌های عمومی کشور گفت:شما باید وضعیت زنان را در دنیا ببینید و فقط ایران را نبینید. ما دو نفر فرماندار خانم در این استان داریم. اولین شهردار زن نیز از این استان بود.

وی همچنین افزود: در حوزه علمیه اهل سنت اینجا خانم‌ها حضور چشمگیری دارند و در زمینه‌های مختلف چیزی از آقایان کم ندارند.
مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از سخنانش گفت: وحدت امت اسلامی عقیده ماست نه سیاست ما. ما به جمهوری اسلامی معتقدیم ولی معتقدیم که باید اصلاحات انجام شود چراکه برای بقای نظام ضروری است تا رضایت مردم گرفته شود. ما معتقدیم که حکومت ما حکومتی نیست که با زور بر مردم حکومت کند.

27214

کد خبر 751917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام RU ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
    1 0
    ایشون کجا زندگی میکنند؟