۰ نفر
۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱

در کشور اتریش، افراد متعددی از دولت یارانه نقدی و یا حقوق بیکاری می گیرند. اما این دریافت برای گیرنده، بدون هزینه نخواهد بود.

اتریش، قوانین و سيستم نرم افزاري اي دارد که توسط آن، گیرنده یارانه از گرفتن ساير امتيازات، خود بخود، محروم می شود. دولت اتريش معتقد است، گیرنده اين يارانه به دليل خود اظهاری و فقر اقتصادی خويش به صندوق عمومي پناه آورده است. قوانین اين كشور، فرض را بر صحت اظهاراتِ گیرنده یارانه می گذارد و به او كمك ميكند.

در قبال يارانه داده شده، اتریش به تمام بانک های دولتی و خصوصی اعلام كرده است که به فرد گیرنده، وام و یا اعتباری پرداخت نگردد. زیرا اين شخص، فقر خود را در نداشتن پشتوانه برای بازپرداخت هر گونه امتیاز به شكل ضمني اظهار کرده است.

این الگوی اتریشی، سوء استفاده از خزانه عمومی را کم کرده و تنظیم آن را هم بیشتر به دست خود مردم سپرده است. از این رو بسیاری، به سراغ اخذ یارانه نمی روند. اگر هم‌ شخصي رفته است، هنگام گشایش مالي، صادقانه با مکاتبه ای ساده از طریق سیستم، انصراف خود را از اخذ یارانه اعلام می دارد.

علاوه بر آن، قابل ذكر است، در اتریش افرادی که مقررات اجتماعی را نقض می کنند، مثل رعایت نکردن قواتين راهنمایی و رانندگی_ از سوی راکب و يا از سوي عابر_ از بسیاری امتیاز ها برای زماني معيّن در قالب تنبیه اجتماعی محروم می شوند‌.

در كشور ما، این امر می تواند با ابزار تشويقی نيز درآميزد. در این صورت، گیرنده یارانه تشویق به رعايت مقررات می شود تا در توسعه ي هنجار ها نقش ایفا کند و در پي آن، با كاستن از هزینه های سنگینی که نقض مقررات بر جامعه و دولت تحمیل می کند، امتياز بيشتري كسب كرده و سهم يارانه خويش را افزايش دهد.

اين نكته نيز قابل توجه ميباشد كه اتریش از مکانیزم کارت ملی هوشمند در اين مسير استفاده كرده است.

کد خبر 752404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سلیمی A1 ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  0 2
  سیستم یارانه ایران با اتریش فرق دارد. در ایران یارانه صدقه نیست بلکه همان پولی است که دولت به صورت غیر مستقیم در قالب ارزانی حاملهای انرژی به مردم میداد. قرار شد برای جلوگیری از اسراف کمتر از مبلغ یارانه ای که دولت بابت ارزان فروختن حاملهای انرژی می پرداخت به خود فرد داده شود تا خودش مدیریت کند.
 • بینام A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  0 0
  نگفتی اتریش ماهی چند میلیون یارانه میدن واقعیت رابگید بچاپ خبر انلاین
 • عباس IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  0 0
  بازم آقایون نرفتن سراغ الگو برداری از کشورهای اروپایی. فقط نکاتی را که برای فشار بر مردم می باشد از کشورهای اروپایی الگو میگیریم