اوباما: گروه‌هایی نظیر الشباب و القاعده آفریقا را جایی می‌دانند که جان انسان‌ها بی ارزش است

رییس جمهور آمریکا پس از انفجارهای اوگاندا اظهار داشت: گروه‌هایی نظیر الشباب و القاعده آفریقا را جایی می‌دانند که جان انسان‌ها بی ارزش است و بی‌گناهان می‌توانند در ازای هزینه سیاسی اندکی کشته شوند. به گزارش ایسنا، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه آفریقای جنوبی (SABC) انگیزه‌های افراطیونی را که روز به روز در قاره آفریقا فعال تر می‌شوند را هدف قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا گفت:‌ آنچه که شما در برخی از اظهارات این سازمان‌های تروریستی می‌بینید این است که آنها جان آفریقایی‌ها را بی ارزش می‌دانند.  آنها آفریقا را یک مکان مستعد برای مبارزات ایدئولوژیکی می‌دانند که بی گناهان در آن بدون توجه به عواقب بلند مدت و تنها برای دستاوردهای تاکتیکی کوتاه مدت کشته می‌شوند.

مصاحبه اوباما اولین اظهارات مستقیم رئیس جمهور آمریکا در باره انفجارهای کامپالا است که در آن 76 تن حین تماشای بازی فینال جام جهانی از طریق تلویزیون در روز یکشنبه کشته شدند. یک مقام بلندپایه آمریکایی تصریح کرد که اوباما در حال به چالش کشیدن سیاسی و ایدئولوژیک رابطان القاعده در قاره آفریقا است. این مقام آمریکایی اظهار کرد:‌ رئیس جمهور به این حقیقت اشاره دارد که هم اطلاعات آمریکا و هم اقدامات گذشته القاعده روشن می‌کند که القاعده و گروه‌هایی نظیر الشباب به جان‌های آفریقایی‌ها ارزش قائل نیستند.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، افزود:‌ به طور خلاصه القاعده یک سازمان نژاد پرست است که برای آفریقایی‌های سیاه پوست و جان انسان‌ها ارزش قائل نیست. رئیس جمهور آمریکا هم‌چنین در این مصاحبه به زمان این حملات اشاره کرد و گفت:‌ این بسیار غم انگیز و متناقض است که شاهد باشیم انفجاری شبیه این در زمانی اتفاق می‌افتد که مردم در آفریقا در حال جشن گرفتن و تماشای جام جهانی هستند که در حال برگزاری در قاره آفریقا است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: از یک سو شما تصویری از آفریقا را در اختیار دارید که در حال حرکت،‌ متحد و در حال مدرن شدن و ایجاد فرصت‌ها است و از سوی دیگر تصویری از القاعده و الشباب را می بینید که به دنبال ویرانی و مرگ است.  فکر می‌کنم این برخلاف آینده‌ای است که بیشتر آفریقایی‌ها برای خود و فرزندانشان می‌خواهند.  ما باید تضمین کنیم هر کاری را که می‌توانیم برای حمایت از آنهایی که خواستار ساختن هستند، انجام دهیم.

 

کد خبر 75251

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =