۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۵

ایسنا نوشت: استراتژیست سابق کاخ سفید قصد ندارد امروز سه‌شنبه به کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا برود و این در حالی است که پیشتر احضاریه برای او صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این نهاد از استیو بنن، استراتژیست سابق و ارشد کاخ سفید خواسته است تا در راستای تحقیقات مرتبط با مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ شهادت بدهد. او پیشتر در ۱۶ ژانویه در این کمیته حاضر شده بود اما پاسخ‌ها و گاها سکوت او برخی از اعضا را راضی نکرده بود. بنن در آن جلسه به سوالات مربوط به دوره فعالیت برای دونالد ترامپ پاسخی نداد و منجر شد تا احضاریه علیه‌ وی صادر بشود.   

مایک کوناوی، از جمهوری‌خواهان ارشد این کمیته دوشنبه به خبرنگاران گفت که انتظار دارد بنن از حکم احضاریه تبعیت کند و سه‌شنبه به سوالات پاسخ دهد. اما دو منبع مطلع گفتند بنن در جلسه امروز حاضر نمی‌شود و ممکن است او با اتهام اهانت به کنگره مواجه شود.  

استیو بنن هنوز اظهارنظری نکرده است. یکی از منابع می‌گوید کاخ سفید به بنن اجازه نداده است که به سوالات کمیته پاسخ دهد اما این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید پس از جلسه ماه ژانویه گفته بود "هیچکس" او را مجبور نکرد تا در پاسخ به سوالات شفاف‌سازی نکند؛ البته این بستگی به آن دارد که سوالات چگونه مطرح شده باشند.

کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا یکی از سه کمیته کنگره است که در کنار شورای ویژه وزارت دادگستری آمریکا به اتهام نفوذ روسیه در انتخابات رسیدگی می‌کند. در همین حال یک منبع دیگر می‌گوید، بنن به تمام سوالات تیم تحقیقاتی شورای ویژه رابرت مولر پاسخ خواهد داد.

52310

کد خبر 752541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =