۰ نفر
۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰

نمایشگاه «خفتگی» نتیجه روبرو شدن دو زن هنرمند با خویش و احساسات شخصی خود در زمانی است که همه چیز مغشوش و درهم آمیخته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جمعه ۲۰ بهمن‌، نمایشگاه «خفتگی» در گالری هپتا گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار صبا مهاجرپور و فرناز مزین است که علاوه بر ۲۸ اثر با تکنیک کلاژ و میکس‌مدیا، شامل چیدمان این دو هنرمند در فضای گالری نیز است.

صبا مهاجرپور، درباره «خفتگی» می‌گوید: «ایده اصلی این مجموعه، ایده‌ای بود که من و فرناز مزین از ابتدا با هم بر روی آن کار کرده‌ایم؛ روبرو شدن با خویش و احساسات خود در زمانی که همه‌چیز درهم‌آمیخته و مغشوش است؛ شناختن بخشی از ترس‌های درونی‌مان. بیشتر کارهای مجموعه «خفتگی» فیگورهایی در حال حرکت‌اند که در لحظه‌ای منجمد شده‌اند؛ در لحظه‌ای که الزامات بیرونی و خیالات درونی به یکدیگر رسیده‌اند و خود را بازنمایانده‌اند.»

فرناز مزین هم درباره این نمایشگاه توضیح می‌دهد: «براى پرورش ايده‌ای که در ذهن داشتیم، تنها از قاب‌های روی دیوار بهره نبرده‌ایم، سعی کردیم از چیدمانی برای بیان بهتر ایده‌مان هم استفاده کنیم. وجود مفهوم و ایده مشترک و همچنین همکاری نزدیک ما در این نمایشگاه، کارهای من و صبا را بسیار به هم نزدیک کرده است. بااین‌حال تفاوتی که از تفاوت فردی و احساسی ما سرچشمه گرفته است، در کارهای ما دیده می‌شود؛ به عنوان مثال در کارهای من تنهایی درونی افراد، مفهوم غالبی است و این مفهوم در کارهای صبا جای خود را به مفهوم ایزوله شدنی خودخواسته داده است.»

این نمایشگاه جمعه ۲۰ بهمن، ساعت ۱۶ گشایش می‌یابد و تا چهارشنبه ۲ اسفند (به استثنای شنبه‌ها و تعطیلات رسمی) در گالری هپتا برقرار خواهد بود.

5757

کد خبر 752846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =