مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها شهرهای بزرگ و صنعتی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، شهرری همچنان بدترین هوای تهران را دارد. اما به طور کلی و مطابق پیش بینی هواشناسی، از انباشت آلاینده‌ها کاسته شده، هرچند موقتی است.

همچنین، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها شهرهای بزرگ و صنعتی خبر داد.

احد وظیفه  اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۸ بهمن ماه) با عبور موجی از طراز میانی جو در سواحل شمالی کشور، دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی، بخش‌هایی از شمال شرق کشور، دامنه‌های زاگرس جنوبی و مرکزی و بخش‌هایی از استان کرمان افزایش ابر، وزش باد، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود که پیامد آن در شهرهای بزرگ و صنعتی کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: این شرایط در روز پنجشنبه (۱۹ بهمن ماه) علاوه بر این مناطق برای بخش‌هایی از استان هرمزگان نیز حاکم خواهد بود. در روز جمعه (۲۰ بهمن ماه) برای بخش‌هایی از شمال شرق و استان کرمان افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان به وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اشاره و اظهار کرد: آسمان پایتخت فردا (۱۹ بهمن ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز بین ۹ و ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان تهران (جمعه ۲۰ بهمن ماه) قسمتی ابری همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۹ و ۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

۴۲۴۲

کد خبر 752979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =