فردی که با هک کردن ایمیل یکی از شهروندان و تغییر رمز عبور آن مانع وارد شدن صاحب ایمیل به حساب کاربری اش شده بود توسط ماموران پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان بيان داشت: در پي شكايت يكي از شهروندان مبني بر اينكه فردي ناشناس ايميل وي را هك كرده بررسي موضوع در دستور كارماموران پليس فتا قرار گرفت.

به گفته سرهنگ مرتضوي شاكي در شکایت خود گفت: وقتي براي بررسي ايميل شخصي ام به آْن مراجعه كردم تا ايميل هاي واصله از دانشجويانم را بررسي كنم نتوانستم وارد ايميل شوم و خطاي پسورد مي داد لذا متوجه شدم فردي ايميلم را هك كرده است.
وي تصريح كرد: با انجام اقدامات تخصصي توسط كارشناسان پليس فتا متهم كه از شاگردان شاكي بود شناسايي و پس از هماهنگي با مقام قضائي دستگير شد.

اين مقام انتظامي افزود: متهم در بازجويي هاي صورت گرفته و همچنين در مواجهه با مدارك و ادله پليس صراحتاً به بزه انتسابي اعتراف و انگيزه خود را كنجكاوي از ايميل استاد خود عنوان داشت.

سرهنگ مرتضوي در پايان افزود: هك شدن ايميل از جمله جرائمي است كه در پرونده ها شاهد آن هستيم و هكر فقط از سادگي طعمه خود مي تواند ايميل او را هك كند اگر ما در انتخاب رمز خود محتاط باشيم و رمزهاي ساده انتخاب نكنيم و يا اينكه مراقب رمز ايميل خود باشيم مطمئناً هيچ هكري نمي تواند ايميل ما را هك كند.

 

48

کد خبر 753065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =