تسنیم نوشت: سعید جلیلی گفت: کولبران بار بی‌تدبیری و بی‌مسئولیتی برخی مسئولان را به دوش می‌کشند. این جوانان می‎توانند به صادرکنندگان تولیدات اساسی به کشورهای همسایه تبدیل شوند تا تولید کشور هم رونق بگیرد.

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در جمع مردم سنقر گفت: با انقلاب اسلامی مردم ایران دعوت خدا و پیامبر را اجابت کردند و حیات تازه گرفتند.
جلیلی ادامه داد: امروز بزرگترین دغدغه دشمنان ایران این است که چرا علیرغم تمام امکانات و قدرت فراوانی که دارند، انقلاب اسلامی همچنان پابرجاست و با پیشرفت در عرصه های مختلف به مسیر خود ادامه می دهد؟ کاری نبوده که دشمنان بتوانند علیه ما انجام دهند اما انجام ندهند، اما باز هم نتیجه ای نگرفتند. 

وی افزود: همزمان با همه اقدامات شان علیه ایران، در فضای رسانه ای نیز پمپاژ یاس و ناامیدی می کنند تا القا کنند که جمهوری اسلامی ناکارآمد است! پس اگر ناکارآمد است چرا اینقدر علیه ایران اقدام می کنید؟ اگر ایران ضعیف و ناکارآمد است پس چرا این همه استراتژی و راهبرد برای مهار ایران ارائه می دهید؟ پس چرا اینقدر علیه «به قول خودتان ایران ناکارآمد» توطئه و اقدام می کنید؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اگر مسئولان نظام نیز ضعفی داشته باشند مردم بدبین می شوند، گفت: انقلاب اسلامی را امید مردم حفظ می کند و به همین دلیل ضعف هایی هم که امروز وجود دارد باید برطرف شود، نباید از چشم ما دور بماند و همزمان باید نقاط قوت مان را نیز تقویت و ادامه دهیم.

جلیلی در ادامه با اشاره به بازدیدش از روستای شیخ صالح در منطقه صفر مرزی گفت: در آنجا بسیاری از جوانانی را دیدم که مشکل اصلی شان بیکاری است. چرا از فرصت های کشاورزی و دامداری این استان برای حل معضل بیکاری استفاده نمی شود؟ از همه مهمتر چرا از فرصت های اقتصادی «مرز» مانند مجاورت با عراق برای صادرات به خوبی استفاده نمی شود؟ چرا باید جوانان این منطقه به خاطر بیکاری باید کولبری کنند؟ کولبران بار بی تدبیری و بی مسئولیتی برخی مسئولان را به دوش می کشند. این جوانان می توانند به صادر کنندگان تولیدات اساسی به کشورهای همسایه تبدیل شوند تا تولید کشور هم رونق بگیرد. ایران که از سخت ترین نبردها مثل جنگ نظامی پیروز بیرون آمده حتما می تواند مشکل بیکاری را هم حل کند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: این تعبیر رهبر معظم انقلاب است که ما نباید به وضع موجود رضایت دهیم و برای حل مشکلات نیز بن بست نداریم و چنین امری با «تفکر انقلابی» ممکن خواهد شد. در بازدید از روستای کوییک دیدم همان نیروهای انقلابی که در جنگ تحمیلی «بازی دراز کرمانشاه» را «آزاد» کردند، امروز دارند «مناطق زلزله زده کرمانشاه» را «آباد» می کنند.
27215

کد خبر 753875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمدی IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  7 0
  جناب جلیلی این کولبران در زمان حکومت احمدی نژاد وحضرتعالی هم بودند در ان دوره ای که نفت بشکه ای ۱۵۰دلار بود ودرامدارزی کشور به بیش از ۷۰۰ میلیون دلار رسید باید برای انها تدبیری می شد اینک بی تدبیری خود را به دولت جدیدکه وارث خرابه ای است که ازاحمدی نژاد تحویل گرفت احاله ندهید.زمان فرافکنی وتبلیغات پوپولیستی گذشته چون مردم اگاه شده اند .
 • بی نام TR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  6 1
  مسبب تمام بدبختی های کشورمان تو و همفکرانت هست
 • بی نام A1 ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  6 0
  زمانی که دست در قدرت داشتید برای این افراد چه قدمی برداشتید؟ یهویی دلسوز شده اید؟
 • بی نام A1 ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
  6 2
  اقای محترم این بی تدبیری از زمان جناب احمدی نژاد شروع شد ....ملت خواب نیست