ایسنا نوشت: مدیرکل امور بانوان استانداری تهران از افتتاح کمپ شبانه روزی درمان اعتیاد ویژه زنان با ظرفیت 600 نفر در شهرستان شمیرانات خبر داد.

ثریا شارقی گفت: تا پیش از این در شهرستان شمیرانات کمپ شبانه روزی ترک اعتیاد وجود نداشت، تا پیش از افتتاح این کمپ افراد مجبور بودند برای درمان اعتیاد به تهران یا شهرستان ری مراجعه کنند.

وی گفت: ظرفیت این کمپ حدود 600 نفر است، این مرکز همچنین امکانات مناسبی به لحاظ هتلینگ، بهداشت، کادر علمی و با تجربه دارد. روش ترک اعتیاد در این مرکز مبتنی بر دارو درمانی نیست و هر دو گروه معتادان مواد سنتی و صعنتی پذیرش خواهند شد.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران همچنین گفت: مدت سم زدایی و ترک اعتیاد در این کمپ 28 روزه است، ممکن است درصورت وجود موارد خاص یا بیماری های دیگر این مدت زمان تغییر کند.

شارقی در ادامه افزود: از افتتاح چنین مراکزی خوشحال نیستیم چرا که این مراکز به دنبال رشد اعتیاد و زنانه شدن آن ایجاد می شوند، با این وجود به دلیل تغییر اقلیم فرهنگی و اجتماعی جامعه ناچار به این کار هستیم و رشد آسیب ها باعث پیش بینی چنین ساختارهایی شده است. افرادی که در این مرکز خدمت می کنند بر اساس مسئولیت اجتماعی و وجدانی خود و برای نجات جان زنان، خانواده‌ها و نسل‌های آتی مشغول به کار هستند.

۴۷۴۷

کد خبر 753924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =