فیلم | جنگ با پدیده افزایش قیمت ارز، بی‌ثمر است/ توضیحات نهاوندیان

معاون اقتصادی رییس جمهور می گوید:« کسانی که با ریشه پدیده های اقتصادی آشنا هستند می دانند که اگر سطح عمومی کالاها بالارفت،در واقع قیمت بالا نرفته و قیمت پول پایین آمده است.وقتی قدرت خرید پول ملی در رابطه با انواع کالاها و خدمات پایین آمده این امر یک امر دستوری نیست و حاصل روند اقتصادی است.»

به گزارش خبرآنلاین، محمد نهاوندیان در جمع اعضای اتاق بازرگانی تهران به واکاوی ریشه افزایش نرخ ارز در ماههای اخیر پرداخت.

او گفت: «برای کسی که در چهارسال گذشته در این اقتصاد زندگی کرده باشد و دیده باشد که دولت با توجه به ریشه های التهابات بازار ارز در گذشته اقتصاد ایران -این یکبار و دوبار نبوده- دیدیم قبل و بعد از جهش ها چه اتفاقی افتاده است؛ با توجه به رابطه علت و معلولی نرخ ارز و نرخ تورم، گاهی کسانی که اقتصاد نخوانده باشند، یا مقدمات تئوریک را ندانند، گاهی این مباحث را با هم خلط می کنند.

نهاوندیان گفت: آنهایی که با ریشه پدیده های اقتصادی آشنا هستند، می دانند که اگر سطح عمومی کالاها بالا رفت، در واقع قیمت بالا نرفته و قیمت پول پایین آمده است؛ وقتی قدرت خرید پول ملی در رابطه با انواع کالاها و خدمات پایین آمده این امر یک امر دستوری نیست و حاصل روند اقتصادی است.

 

 

3535

کد خبر 754567

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  22 0
  آقای نهاوندیان برای مردم مسایل به اصطلاح تئوریک اقتصادی که شما میفرمایید چندان مهم نیست. مهم نیست ارزش پول ملی پایین آمده یا قیمت ها بالارفته. قدرت خرید مردم کم شده است. مردم به ریال مستمری میگیرند. بی ارزش شدن پول ملی و یا بالارفتن قیمت ها تاثیر یکسانی بر زندگیشان می گذارد.
 • بی نام A1 ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  27 1
  خوب این حرف ها یعنی چی؟یعنی ارزش ریال کاهش پیدا کرده و ما بی تقصیر هستیم؟ یعنی به ما چه ربطی داره دیگه؟شما ها خائن به این مملکت هستید.به این مردم خیانت کردید.
 • حمید IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  0 0
  خودکرده راتدبیرنیست.لیاقت مردمه ماهمینه.23سال دیگه میشیم ونزوئلا