شرق به نقل از مدیرعامل ستاد دیه استان همدان نوشت: ناتوانی در پرداخت مهریه، به زندانی‌شدن مادر شوهر در تویسرکان منجر شد.

یدالله روحانی‌منش اظهار کرد: تضمین پرداخت مهریه ازسوی والدین یکی از آیین‌هایی است که در پای سفره عقد شاهد آن هستیم و این اتفاق در مواردی پای والدین را در صورت اختلافات خانوادگی به دادگاه و حتی زندان می‌کشد.

او افزود: در پرونده‌ای که به تازگی در ستاد دیه استان همدان تشکیل شد، با شکایت عروس و تقاضای مهریه، مادر شوهر ٤٥ ساله راهی زندان شد. او یادآوری کرد: ٢١ اسفند سال ٩٠ یک زوج زندگی مشترک خود را به امید فردایی بهتر آغاز کردند، اما با گذشت کمتر از شش سال بروز اختلاف موجب جدایی آنان شد.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: پدر داماد در قید حیات نبود و مادر که نقش پدر را نیز برای فرزندانش داشت، هنگام عقد پسرش پرداخت صد سکه از مهریه را تعهد و تضمین کرده بود. روحانی‌منش افزود: این مادر به دلیل جدایی پسر و عروسش و به‌اجرا‌گذاشتن مهریه از سوی زوجه، دی ماه امسال راهی زندان شد.

او اضافه کرد: طبق تحقیقات صورت‌گرفته از سوی کارشناسان ستاد دیه، این زن اموالی ندارد و در منزل استیجاری زندگی کرده و پس از مرگ همسرش ماهانه مستمری دریافت می‌کند. مدیرعامل ستاد دیه استان همدان ادامه داد: زندانی‌شدن مادر پس از درخواست مهریه از سوی عروس، دیگر فرزند ١١ ساله او را نیز درگیر این ماجرا کرده و او چشم‌انتظار بازگشت مادر به خانه است. روحانی‌منش گفت: درحال‌حاضر پرونده‌ای برای این زن در ستاد دیه استان همدان تشکیل شده است.
45302

کد خبر 754735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  5 0
  پس اون پسر گردن کلفتش چه گوهی میخوره .... آخه اینم شد قانون...... یکی دیگه زن گرفته مادرش باید بره زندان .....
 • بی نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  5 0
  باز هم بگید برید ازدواج کنید
 • بی نام NO ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  9 1
  دختری که درخواست مهریه کنه شارلاتان و کلاه برداری بیش نیست. اقایون محترم لطفا چشماتون رو باز کنین... مهریه مزخرف ترین رسم در دنیای عقلانی میباشد
 • بی نام DE ۰۸:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  4 2
  واقعا باید به حال استان همدان گریست که هنوز برای مهریه زندانی میکنند.
 • بی نام A1 ۰۸:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  7 0
  پسرها تا اين مهريه رو جمع نكردن ازدواج بي ازدواج هرچند كه اين روزها عامل هر چي بدبختيه اقتصاد نابسامان مملكتمون هست.