ایرنا نوشت: رئیس کانون درمانگران اعتیاد کشور از ورود مخدر جدیدی با عنوان تنباکوی جنسی خبر داد و گفت: این نوع تنباکو آغشته به مخدر به صورت محدود و به شکل مسافری از کشورهای خارجی به کشور وارد شده است.

هادی پناهی گفت: این تنباکو ماده ای نوظهور است که دارای ترکیبات محرک و مخدر است و آسیب جدیدی به سیستم های جنسی زنان و مردان وارد می سازد.

وی با تاکید بر اینکه این تنباکو تاثیری مثبت بر تقویت قوای جنسی ندارد، اظهار کرد: مطالعات انجام شده حاکی از آن است که مصرف این تنباکو تاثیری منفی جدی برسیستم باروری زنان بر جای می گذارد و منجر به ناباروری قطعی در آنان می شود.

این کارشناس اعلام کرد: این تنباکو تحت لیسانس یکی از کشورهای عربی است که با قیمتی بیش از تنباکوی موجود در بازار عرضه می شود و روی بسته بندی آن عبارات و مفاهیم مشخصی درج شده است که قابل شناسایی است.

رئیس کانون درمانگران اعتیاد کشور همچنین تاکید کرد: گفته می شود این تنباکو با وجود محرک بودن بی ضرر است اما نتیجه تحقیقات نشان می دهد آسیب های جدی برفرد مصرف کننده، هم مردان و هم زنان وارد می سازد و به همین دلیل توصیه اکید می شود که مورد مصرف قرار نگیرد.

وی از وجود محرک های جنسی و مواد نشاط آور به عنوان الگوی جدید اعتیادی نام برد و گفت: عوارض جدی این محرک در کوتاه مدت آشکار می شود.

پناهی همچنین با اشاره به مصرف انواع تنباکوهای خارجی گفت: همه تنباکوهای خارجی که مورد اقبال جوانان و نوجوانان است متشکل از مواد افزودنی است که ضرر دارد.

به اعتقاد این کارشناس، تاثیرسوء تنباکو از سیگار بیشتر است چرا که حجم دود بیشتری را به بدن وارد می سازد.

47234

کد خبر 754833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  47 5
  كي تحقيق كرده ؟؟ كجا تحقيق كرده ؟ جامعه آماري چگونه بودن ؟ اگه ميخواين حرف بزنين لطفا درست حرف بزنين. فقط ميگن تحقيقات نشون داده ... مطالعات نشون داده... كارشناسان ميگويند........... آخرشم ميبينيم كل ماجرا يه رقابت بيزينسيه
  • بی نام IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   2 2
   موضوع رقابتهريالیک مقاله بر ضد کالای رقیب می دهند تا بازارش را خراب کنند
  • بی نام US ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   7 2
   شما مشکلت فقط منبع تحقیقه؟ کلا تنباکو مصرف کردن ضرر داره این که ثابت شده. بابا به خودتون رحم کنید و دخانیات و مواد مخدر مصرف نکنید.هم ضرر جسمی داره، هم ضرر مالی. خدا به آدم عقل داده.
 • رضا ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  26 9
  احمق کسی هست مصرف کنه
  • دانشجوی دایم المشروط IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   2 8
   امروز ولناتینه و می خوام مصرفش کنم
 • بی نام IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  11 2
  ابتدا می‌گین ماده نوظهوری هست و بعد می‌گین تحقیقات نشان می‌ده این دارو باعث ناباروری دائمی می‌شه. اگر این ماده نوظهور هست که فرصت بوده که اثبات کنه این ماده باعث ناباروری دائمی می‌شه؟ چنین تحقیقاتی حداقل 1015 سال زمان می‌خواد. به نظرم برای آگاهی دادن به افراد درباره مضرات یک چیز نیاز نیست اغراق کنید یا با تحمیق مردم اون‌ها رو بترسونید. کافیه با مردم به شکلی آگاهی‌بخش و روشن‌گرانه صحبت کنید. این مساله در بلندمدت هم سطح درک و شعور و تشخیص مردم رو بالا می‌بره.
 • وطن IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  1 6
  بعضي افراد به خودشونم رحم نميكنن قليون كشها اگه مردن برن برگ توتون خشك شده بكشن