حسین معززی‌نیا، منتقد سینما و روزنامه‌نگار، نسبت به انتشار جملات جعلی منتسب به شهید آوینی در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین معززی‌نیا، درباره انتشار نقل قول‌های جعلی از شهید آوینی پس از ماجرای صحبت‌های حاتمی‌کیا در اختتامیه جشنواره فجر، توضیحاتی را ارائه کرد.

این منتقد سینما در پستی اینستاگرامی نوشت: در قیل و قالی كه این روزها در پی صحبت‌های ابراهیم حاتمی‌كیا در اختتامیه‌ جشنواره‌ فجر بر پا شده است و نفر به نفر ملت ایران خودشان را موظف می‌دانند موضع‌شان را اعلام كنند، عده‌ای هم مشغول چسباندن دوباره‌ نام «آوینی» و «حاتمی‌كیا» شده‌اند. از ساختن تركیباتی مثل «آوینی زمانه» و «ابراهیم آوینی» تا انتشار وسیع مجموعه جملاتی كه این‌طور شروع می‌شود: «فحش اگر بدهند آزادی بیان است، جواب اگر بدهی بی‌فرهنگی است...» و این‌طور تمام می‌شود: «حزب اللهی بودن را با همه تراژدی‌هایش دوست دارم / سید مرتضی آوینی» بنده كاری به حقانیت طرفین این دعوا ندارم و نیز علاقه‌ای به توضیح عقیده‌ام درباره‌ وقایع رخ داده. فقط می‌خواهم به آنها كه مریض نیستند و برای چاقوكشی فرهنگی وارد میدان نشده‌اند یادآوری كنم این جملات متعلق به سیدمرتضی آوینی نیستند و سراپا جعلی‌اند. ارتباط و نسبت میان حاتمی‌كیا و آوینی بر اساس نوشته‌های باقی‌مانده از آوینی كه هر كدام در زمان و موقعیت مشخصی منتشر شده‌اند قابل مشاهده است نه بر اساس كپشن‌های تلگرامی یا اینستاگرامی سرهم‌بندی‌شده یا ذكر خاطرات شفاهی غیر قابل استناد.

و ضمناً فراموش نكنیم از آخرین نوشته‌ آوینی درباره‌ حاتمی‌كیا ربع قرن می‌گذرد.»

5757

کد خبر 754999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  41 2
  چه خوب نوشته
 • بی نام A1 ۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  11 1
  به نظرم مهم ترین پیام این نقد زیبا جمله آخر است با این مضمون که فرزند زمانه خود باش
 • بی نام A1 ۰۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
  11 0
  خیلی دیر واکنش نشون دادن. سالهاست دارن از قول مرحوم آوینی چیزهایی میگن که حتی ادبیاتی مشابه ادبیات ایشون نداره.
 • بی نام A1 ۰۴:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
  15 1
  اقاي معززي نياي عزيز، برادر ،مگه نميدوني يکي از تاکتيکهاي بسيار کاربردي و موثر در جامعه احساسي ما مظلوم نمايي هست.
 • بی نام A1 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
  10 0
  متاسفانه از بزرگان هزینه کردن مد شده است