ایسنا نوشت: به تازگی اخبار و اطلاعات جدیدی مبنی بر وجود طرح‌هایی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی منتشر شده است، به ویژه که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز وجود چنین طرح‌هایی را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری "صفا" فلسطین، برخی رسانه‌های عبری زبان از سه طرح برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی خبر دادند که از سوی احزاب راستگرا و تندروی این رژیم ارائه شده‌اند.

در طرح اولی که از سوی نفتالی بنت، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ارائه شده است، پیشنهاد الحاق مناطق موسوم به "ج" واقع در کرانه باختری اشغالی یعنی چیزی در حدود ۶۰ درصد از مساحت کرانه باختری که حدود ۳۰۰ هزار فلسطینی در آن زندگی می‌کنند، داده شده است. این در حالیست که در این منطقه حدود ۴۰۰ هزار شهرک‌نشین اقامت دارند.

در طرح دوم که از سوی یهودا گلیک، از نمایندگان کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از حزب لیکود پیشنهاد شده آمده است، مناطق قدس اشغالی که شامل شهرک‌های شرقی معالیه ادومیم و دیگر شهرک‌ها می‌شود ونیز حدود سه درصد از اراضی کرانه باختری شامل شهرک‌های بزرگی چون "گوش عتصیون" و برخی دیگر از شهرک‌ها به اراضی اشغالی ملحق شوند.

در طرح سوم ارائه شده از سوی یوآف کیش، یکی از نمایندگان کنست پیشنهاد الحاق بیشتر شهرک‌های موجود در کرانه باختری به اراضی اشغالی داده شده است.

مهم‌ترین طرح اسرائیلی که امکان اجرای آن در صورت تایید در کنست وجود دارد، طرح پیشنهادی بنت است که به زودی در کنست به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد، این در حالی است که نتانیاهو اعتراف کرد که رایزنی‌هایی دراین خصوص با آمریکا در جریان است اما واشنگتن این مساله را تکذیب کرده است.

52311

کد خبر 755096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =