دست‌های پشت پرده علی کریمی چه کسانی هستند؟

کارلوس کی‌روش در متن فیسبوکی دیرهنگامش سعی کرده دعوا با علی کریمی را وارد فازی جدید کند.

عرفان حاج بابایی:کارلوس کی روش اعتقاد دارد در برنامه 90 به او اتهامات ناروای بسیاری زده شده است. حرف هایی که به شدت باعث کاهش محبوبیت سرمربی موفق تیم ملی شده است. این بار اما کی روش برای اولین بار در 6 سال گذشته در متنی که نوشته ، پذیرفته است کارش خالی از اشکال هم نبوده و قابل نقد است اما او اعتقاد دارد بخش عمده ای از این تهمات های دروغ که به او زده شدند به دلیل اطلاعاتی است که افرادی کینه جو آنها را درگوشی به علی کریمی رسانده اند و خود را پشت نام علی کریمی پنهان کرده اند!

کی روش در بیانیه اش آورده است افرادی که خود را پشت کریمی پنهان کرده اند را در برنامه 90 به مردم معرفی می کند و پاسخ اتهامات دروغین را می دهد. اما این افرادی که کارلوس کی روش ادعا کرده چه کسانی می توانند باشند؟ آنهایی که در پس پرده کریمی به او اطلاعات داده اند؟

علی کریمی معمولا پدیده پیچیده ای نیست. او زیر و رو ندارد ، همه چیزش رو و عریان است. خیلی ساده همه چیز را می گوید و رو بازی می کند. همان شب هم حتی فقط با یک همراه به برنامه 90 رفته بود. نفری که می تواند برای کارلوس کی روش یکی از مضنونین باشد. او برای رفتن به 90 ، رضا فیض بخش را همراه خود برده بود. رضا فیض بخش که واسطه اصلی حضور برانکو در پرسپولیس بوده است. او که قرارداد این مربی کروات را در استانبول و برای اولین بار با پرسپولیس امضا کرد.

فیض بخش که از بعد قرارداد سرمربیگری علی کریمی در نفت تهران از یاران نزدیک او شده اما مدت هاست که دیگر ارتباطی با برانکو ندارد. او پیش از برانکو ، اسکوچیچ را هم به فوتبال ایران آورده بود. الان هم دوست صمیمی علی کریمی است و حتی ساکت بعد از مناظره از او تشکر کرده بود که سعی در آرام کردن علی کریمی داشته است.

کی‌روش اما به گروهی که در سال های اخیر همیشه منتقدش بوده اند و با آنها وارد دعوا شده است ، شک دارد. قراردادی که علی کریمی به آن استناد می کرد اگرچه محرمانه بوده است ، اما پیشتر منتشر و رسانه ای شده بود. در همان زمان بسته شدنش «عزیزی» از عزیزان حاضر در فدراسیون فوتبال این قرارداد را به گروهی از رسانه ها داد و منتشر شد. رقمش. بند بند متن قراردادش که حتی مثلا ماجرای بیمه تکمیلی دندان برای سرمربی برای مدتی طولانی جنجالی شده بود یا رقم 2 میلیون دلاری قراردادش در سال یا همان ده درصد پاداش صعود که خیلی از مربی ها به عنوان بند قراردادی در قراردادهای شان داشتند و بار قبل هم کی روش این بند را گذاشته بوده و این اتفاق صعود این قدر برای فوتبال ایران مهم بوده است که چنین بندی را مسئولان با خیال آسوده امضا کنند. این بند حتی در قراردادسال 2006 برانکو هم بوده و او آن زمان 400 هزار دلار از پاداش فیفا به ایران را با نوشته ای که محمد دادکان در زمان برکناری به این مربی داد ، از حساب طلب های ایران از فیفا برداشت کرد و جنجالی به پا شد!

کی روش اما به این دلیل مشکوک است که منتقدان همیشگی اش پشت این پرده هستند که ماجرای سباستین و مدرکش و مسائلی از این دست ، درست از دل کادرخودش بیرون رفته است. اتفاقی بوده که از کمپ تیم های ملی به بیرون درز کرده و سپس به علی کریمی به این اخبار دست پیدا کرده است.

اگرچه مسئولان فدراسیون فوتبال هم اعتقاد دارند ردیابی اسنادی که به کریمی درباره ماجرای قراردادهای مالی رسیده هم خیلی سخت نیست. جبهه مخالفانی که در همین مجمع آخر نماینده شان رودرروی تیم تاج ایستاد ، همیشه روی این بندها پافشاری داشتند.

نکاتی که البته درست هستند و بارها نشریات مستقل به آنها پرداختند اما فدراسیون خیلی تمایلی به پرداختن به این مسائل نداشته است و علی کریمی هم درباره شان گفته بود رسانه ها را تهدید به شکایت می کنند!

کی روش ولی حالا دنبال افشاگری درباره این دست های پشت پرده است و می خواهد بگوید علی کریمی را پر کرده اند تا علیه تیم ملی جنگی به پا شود .

بی شک تیم ملی بزرگترین قربانی این دعواست و بیشترین لطمه را خواهد خورد از این بلوا.

4141

 

 

 

کد خبر 755099

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =