۰ نفر
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

ایرنا نوشت: «هایلی ماریام دیسالین» نخست وزیر اتیوپی امروز پنجشنبه در پیامی تلویزیونی اعلام کرد از منصب خود به عنوان نخست وزیر و همچنین رئیس حزب حاکم استعفا کرده است اما تا زمان موافقت مجلس و ائتلاف حاکم (جبهه انقلابی دمکرات مردمی ) با استعفا، در منصب خود باقی می ماند.

به گزارش خبرگزاری رسمی اتیوپی، دیسالین با بیان اینکه وی داوطلبانه استعفا کرده گفت، شرایط کنونی اتیوپی اقتضای استعفای وی را داشت زیرا ائتلاف حاکم باید دست به اصلاحاتی بزند.
وی بدون ارائه توضیح، اوضاع کنونی کشورش را بسیار نگران کننده دانست و گفت، باید راه حل هایی جهت مشکلات کشور به گونه ای که سلامت و امنیت آن حفط شود، پیدا کرد.
نخست وزیر اتیوپی افزود، استعفای او مورد قبول کمیته مرکزی ائتلاف حاکم واقع شده است.
دیسالین با بیان اینکه اعتقاد به ضرورت انجام اصلاحات در این کشور دارد ، ازمردم اتیوپی و به ویژه جوانان این کشور خواست صلح، اتحاد و امنیت این کشور را حفظ کنند و در پی توسعه آن و همزیستی مسالمت آمیز باشند.
نخست وزیر مستعفی اتیوپی با اشاره به اینکه انتقال مسالمت آمیز قدرت رویدادی تاریخی در اتیوپی است، ابراز امیدواری کرد استعفای او مورد قبول مجلس این کشور قرار گیرد .
این استعفا در حالی صورت گرفت که اتیوپی از مدت ها پیش با بحران سیاسی و آشوب مواجه است و دولت برای آرام کردن اوضاع، هزاران زندانی را آزاد کرده است.
گفته می شود پلیس از زمان ناآرامی ها در این کشور 87معترض را کشته است.شماری ازمردم این کشور نسبت به تصمیم دولت برای ایجاد منطقه اقتصادی جدید نزدیک پایتخت این کشور اعتراض دارند و می گویند این اقدام باعث آواره شدن کشاورزان می شود.

49311

کد خبر 755192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =