۰ نفر
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۱

ایسنا نوشت: نیروهای شبه‌نظامی کرد سوریه و یک گروه ناظر وابسته به مخالفان سوری اعلام کردند، ‌ارتش ترکیه در روز جمعه دست به یک حمله شیمیایی در منطقه عفرین سوریه زده که دست‌کم شش مصدوم برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ارتش ترکیه هنوز درباره این گزارش اظهارنظر نکرده است، اما پیش از این هرگونه هدف قرار دادن غیرنظامیان در عملیات خود در عفرین سوریه را رد کرده بود.

بیروسک حسکه، یک سخنگوی گروه شبه‌نظامی یگان‌های مدافع خلق کرد در عفرین به رویترز گفت: ترکیه طی یک بمباران روستای "ارنده" از توابع شهر "شیه" را در شمال غرب این منطقه در نزدیکی مرز ترکیه هدف قرار داد.

او گفت: در این حمله شش نفر دچار مشکلات تنفسی و دیگر علائم نشان دهنده وقوع یک حمله شیمیایی شدند.

ماه گذشته میلادی ترکیه دست به یک عملیات نظامی از هوا و زمین علیه منطقه عفرین سوریه زده و جبهه‌ جدیدی را در جنگ داخلی سوریه به بهانه هدف قرار دادن شبه‌نظامیان کرد شمال این کشور گشود.

گروه ناظر دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم به رویترز گفت: نیروهای ترکیه‌ای و هم‌پیمانان شبه‌نظامی آنها در سوریه روز جمعه یک روستا را گلوله باران کردند.

این گروه ناظر مستقر در بریتانیا گفت: منابع پزشکی در عفرین گزارش دادند که شش نفر در این حمله دچار مشکلات تنفسی و چشمانشان متورم شده که علائم رخداد یک حمله شیمیایی بودند.

خبرگزاری دولتی سانای سوریه نیز به نقل از یک پزشک در یک بیمارستان عفرین گزارش داد: گلوله باران‌های ترکیه علیه این روستا موجب دچار حالت خفگی در شش نفر شد.

در تاریخ شش فوریه سازمان ملل خواهان یک آتش‌بس انسانی فوری در سوریه شد. از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 یگان‌های مدافع خلق کرد و هم‌پیمانانشان اقدام به ایجاد سه منطقه خودمختار در شمال سوریه از جمله عفرین کردند و با تصاحب برخی اراضی تحت اشغال گروه تروریستی داعش این مناطق را گسترش دادند.

52311

کد خبر 755515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =