مهر نوشت: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: متاسفانه نفاق پیچیده‌ای وجود دارد که باید با تدبیر و بدون ایجاد تنش و تشنج و روشنگری درباره دستاوردهای فراوان انقلاب به آن پرداخت.

حجت‌الاسلام علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در همایش سراسری روحانیون سپاه گفت: وظیفه و رسالت نمایندگی‌های ولی فقیه در سپاه نواحی و استان‌ها ایجاد قوت که همان ایمان و بصیرت در پاسداران است، می‌باشد.
وی با اشاره به اقتدار ایران و پیروزی‌های محور مقاومت ادامه داد: وضعیتی که امروز در پی رهنمودهای رهبر انقلاب در غرب آسیا به وجود آمده، ناشی از ترکیب قدرت و قوت و ایجاد انگیزه بین مردم لبنان، سوریه، عراق و انتقال فرهنگ بسیجی بوده است.
وی در ادامه تاکید کرد: انقلاب اسلامی همچون دو روی یک سکه است، در یک روی این سکه دستاوردها، عملکرد و صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر و در روی دیگر سکه، نوع مدیریت در بخش دولت است. امروز با مشکلاتی مواجه هستیم و متاسفانه نفاق پیچیده‌ای وجود دارد که باید با تدبیر و بدون ایجاد تنش و تشنج و روشنگری درباره دستاوردهای فراوان انقلاب به آن پرداخت.
حجت‌الاسلام سعیدی در ادامه به بیان ویژگی های شهید محلاتی پرداخت و گفت: شهید آیت‌الله محلاتی نقشی موثر در پیروزی انقلاب داشت و از مبارزین راستین خط امام بود. در انقلاب‌ها خواص پس از پیروزی انقلاب ریزش دارند اما شهید محلاتی محکم ایستاد و هیچ خللی در خط مشی او ایجاد نشد تا جایی که رهبر انقلاب فرمودند شهید محلاتی فردی سازش ناپذیر با استکبار است. شهید محلاتی نقشی بارزی در ایجاد نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه داشت. ایشان از نظر ذهنی و نگرش، بینش بالایی داشتند.
حجت الاسلام سعیدی گفت: یکی از کسانی که در رفتن من به حفاظت اطلاعات موثر بود شهید محلاتی بود و موجب شد تا من در شرایط بسیار سخت، حدود 9 سال در حفاظت اطلاعات کار کنم. البته شهید محلاتی از افراد تاثیرگذار در شکل گیری حفاظت اطلاعات سپاه بود.
وی در ادامه تصریح کرد: آن چیزی که انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه عمل کرده، تبدیل نبرد نابرابر به نبرد نامتقارن بوده است و آمریکا از همین موضوع وحشت دارد. تولید ایمان راسخ و معنویت تاثیرگذار در سپاه و بین پاسداران بر عهده ما است.
حجت الاسلام سعیدی با اشاره به بومی سازی مقاومت در منطقه بیان داشت: توسعه تفکر بسیجی در کشورهای منطقه موجب تولید قدرت آنها شده است و تنها چیزی که توانسته کشورهای منطقه را در مقابل نقشه‌های آمریکا مصون بدارد همین تفکر مقاومت است.
وی تولید معنویت را رسالت اصلی روحانیون در سپاه دانست و خاطرنشان کرد: امروز اِشراف یکی از راهبردی ترین ماموریت‌ها است. فرماندهان باید اشراف را تا سرپنجه‌ها گسترش دهند و باید واقعیت‌ها در گزارشات منتقل شود. یکی از مهمترین اولویت‌های ما بسیج طلاب و اساتید است و مهمترین کار برون سازمانی ما ساماندهی بسیج اساتید روحانی و بسیج طلاب است و این می‌تواند نقطه عطفی در بسیج اساتید و روحانیون باشد.
2727

کد خبر 756230

برچسب‌ها