ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر نوشت: ترافیک با در نظر گرفتن این موضوع که در برخی شهرها در سراسر جهان رانندگان نیمی از زمان رانندگی خود را در ترافیک می‌گذرانند، در حال تبدیل شدن به یک مساله جهانی است.

ترافیک باعث افزایش هزینه‌های رانندگان می‌شود؛ به طوری که تنها در ایالات متحده ترافیک در سال گذشته حدود 300 میلیارد دلار به رانندگان هزینه تحمیل کرده‌ است.

در برخی از شهرها، رانندگان سالانه بیش از 100 ساعت را پشت ترافیک می‌گذرانند.

یک شرکت امریکایی که در زمینه ترافیک و حمل و نقل تحقیقات انجام می‌دهد، اخیرا براساس آمار سال 2017 لیستی از پرترافیک‌ترین شهرهای جهان از لحاظ تراکم ترافیکی منتشر کرده است.

در این مطالعه 1360 شهر مورد بررسی قرار گرفته‌اند و طی آن "لس‌آنجلس" برای دومین سال به عنوان پرترافیک‌ترین شهر جهان انتخاب شده است.

این شهرها به ترتیب عبارتند از:

1) لس‌آنجلس: در این شهر راننده‌ها به طور متوسط 102 ساعت از زمان خود را در ساعات اوج ترافیک، گذرانده‌اند.

2) مسکو: در این شهر، رانندگان 26 درصد از زمان رانندگی خود را پشت ترافیک گذرانده‌اند.

3) نیویورک: آمار زمان صرف شده در ترافیک توسط رانندگان این شهر 91 ساعت اعلام شده که نسبت به 89 ساعت سال گذشته، افزایش یافته است.

4) سائوپائولو- برزیل: رانندگان این شهر نیز 22 درصد از زمان رانندگی خود یعنی حدود 86 ساعت را در زمان اوج ترافیک گذرانده‌اند.

5) بوگوتا - کلمبیا: رانندگان در این شهر 30 درصد از زمان خود را در ترافیک گذرانده‌اند. سال گذشته این آمار 32 درصد گزارش شده بود.

6) لندن - انگلیس: این شهر با زمان صرف شده حدود 74 ساعت در ترافیک، توسط رانندگان در سال 2017 عنوان دومین شهر پرترافیک اروپا را پس از مسکو کسب کرده است.

47234

کد خبر 756502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =