داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نامزدهای بهترین آثار بیست‌ و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر را انتخاب کردند.

روابط عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران اعلام کرد داوران این انجمن متشکل از محمود گبرلو، مهرزاد دانش، حسین گیتی، علی علایی، امیر قادری، حمید گرشاسبی و خسرو نقیبی نامزدها را در 9 رشته از میان فیلم‌های شرکت‌کننده در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام کردند. 

برندگان نهایی تندیس بهترین‌های هر رشته در چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران معرفی خواهند شد. 

فهرست نامزدها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است : 

بهترین فیلم:
1- به رنگ ارغوان (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)
2- پرسه در مه (به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی)
3- طهران، تهران (به تهیه‌کنندگی محمدعلی حسین‌نژاد)
4- کیفر (به تهیه‌کنندگی سعید سعدی)
5- هفت دقیقه تا پاییز (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان) 

بهترین کارگردانی:
1- بهرام توکلی (پرسه در مه)
2- ابراهیم حاتمی‌کیا (به رنگ ارغوان)
3- حسن فتحی (کیفر)
4- عبدالرضا کاهانی (هیچ)
5- داریوش مهرجویی و مهدی کرم پور (طهران، تهران) 

بهترین فیلمنامه:
1- به رنگ ارغوان (نوشته ابراهیم حاتمی‌کیا)
2- پرسه در مه (نوشته بهرام توکلی)
3- کیفر (نوشته علیرضا نادری)
4- نفوذی (نوشته داود امیریان و احمد کاوری)
5- هفت دقیقه تا پاییز (نوشته محسن تنابنده) 

بهترین بازیگر اول مرد:
1- شهاب حسینی (پرسه در مه)
2- مصطفی زمانی (کیفر)
3- حمید فرخ‌نژاد (به رنگ ارغوان)
4- حامد کمیلی (پسر آدم دختر حوا)
5- مهدی هاشمی (هیچ) 

بهترین بازیگر اول زن:
1- مهناز افشار (طبقه سوم)
2- نگار جواهریان (طلا و مس)
3- لیلا حاتمی (پرسه در مه)
4- مریلا زارعی (کیفر)
5- فاطمه معتمد آریا (صد سال به این سال‌ها) 

بهترین بازیگر مکمل مرد:
1- مهران احمدی (هیچ)
2- رضا بابک (به رنگ ارغوان)
3- حامد بهداد (کیمیا و خاک)
4- جمشید هاشم‌پور (کیفر)
5- هدایت هاشمی (لطفاً مزاحم نشوید) 

بهترین بازیگر مکمل زن:
1- مرضیه برومند (هیچ)
2- پانته‌آ بهرام (هیچ)
3- نگار جواهریان (هیچ)
4- گلچهره سجادیه (حوالی اتوبان)
5- مهراوه شریفی‌نیا (پشت در خبری نیست) 

جایزه استفاده خلاقانه از فناوری‌های نوین:
1- تورج اصلانی (برای فیلمبرداری فیلم «بدرود بغداد»)
2- حامد ثابت (برای موسیقی فیلم «پرسه در مه»)
3- حمید خضوعی ابیانه (برای فیلمبرداری دو فیلم «ملک سلیمان» و «پرسه در مه»)
4- بهرام دهقانی (برای تدوین فیلم «پرسه در مه»)
5- فرشاد محمدی (برای فیلمبرداری دو فیلم «آل» و «آناهیتا») 

جایزه خلاقیت و استعداد درخشان:
1- سیاوش اسعدی (حوالی اتوبان)
2- مجید برزگر (فصل باران‌های موسمی)
3- بهرام بهرامیان (آل)
4- شبنم عرفی‌نژاد (پشت در خبری نیست)
5- مهدی نادری (بدرود بغداد)

کد خبر 75674

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =