بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس با انتقاد از برانکو می‌گوید که تعویض‌های این تیم خیلی یکنواخت شده است.

نوید اصغری- خبرگزاری خبرآنلاین؛ فرزاد آشوبی بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس در گفتگویی که با خبرآنلاین داشت در مورد باخت روز گذشته سرخ ها مقابل السد قطر و عملکرد بازیکنان این تیم صحبت کرده است که در ادامه می خوانید.

*روز گذشته پرسپولیس مقابل السد قطر با نتیجه 3-1 باخت و عملکرد خوبی هم نداشت. نظر شما در مورد عملکرد این تیم مقابل نماینده قطر چیست؟ و اینکه فکر می کنید دلیل اصلی باخت پرسپولیس در این مسابقه چه بود؟

به عقیده من پرسپولیس روز خوبی نداشت. این تیم نیاز دارد به اینکه لیگ برتر ایران را با لیگ قهرمانان آسیا مجزا بداند. پرسپولیس باید با ایده های دیگری نسبت به لیگ برتر کشورمان در لیگ قهرمانان حاضر شود. به نظر من باخت پرسپولیس خیلی به موقع بود، به دلیل اینکه هنوز فرصت زیادی برای جبران باقی مانده است. در مورد مشکل اصلی باخت تیم باید بگویم که پرسپولیس در کل روز خوبی نداشت. کمی بی انصافی است که یک یا دو نفر را مقصر این باخت بدانیم، من فکر می کنم کل بازیکنان پرسپولیس مقابل السد روز خوبی نداشتند. به هر حال فوتبال همین است. فققط یک نکته که باز هم تکرار می کنم این است که پرسپولیس باید استراتژی خود را برای لیگ قهرمانان تغییر دهد. فقط یک انتقاد از برانکو دارم، به نظرم خیلی تعویض ها در تیم دیر انجام می شود. خیلی ترکیب پرسپولیس یکنواخت شده و... .

*شاید برانکو می توانست سیامک نعمتی را کمی زودتر به میدان بیاورد.

دقیقا همین شکل است. تعویض ها خیلی مشخص و قابل پیش بینی شده. به نظرم باید در تعویض ها تنوع بیشتری داد. وقتی که تیم 3 بر صفر عقب است دیگر تفاوتی ندارد که باز هم گل دریافت کنید یا خیر. زمانی که یک تیم عقب است باید تعویض های هجومی انجام دهد و هرکاری برای گل زدن انجام دهد. بهتر بود در دقایق پایانی به جای اینکه دو بازیکن هجومی خارج و دو بازیکن هجومی دیگر جایگزین آن ها شوند، یکی از هافبک های دفاعی را کم و یک مهاجم اضافه می کرد.

*کامیابی نیا که هافبک دفاعی است بعضی وقت ها در نقش مهاجم ظاهر می شد و در نوک خط حمله بازی می کرد. شاید اگر سیامک نعمتی که در دقایق پایانی گل هم زد زودتر به ترکیب اضافه می شد، شرایط بهتر پیش می رفت.

دقیقا، منظور من هم همین بود. به هر حال هیچکس مثل خود برانکو روی پرسپولیس و بازیکنانش اشراف ندارد و ما صرفا بر اساس دیدگاه خودمان قضاوت می کنیم. ولی به نظر من منطقی تر بود که برانکو یک مهاجم را به جای یک هافبک دفاعی به تیم اضافه می کرد تا تیم حرف را بیشتر تحت فشار بگذارد.

*شما گفتید که نمی شود در این بازی یک نفر را مقصر دانست اما نظرتان در رابطه با عملکرد بیرانوند در این مسابقه چیست؟ این عملکرد ضعیف، موقعیت او را برای جام جهانی به خطر نمی اندازد؟

ما عملکرد یک بازیکن را در یک بازی نمی سنجیم. به هر حال در طول فصل ممکن است یک بازیکن نتواند در بعضی اوقات خوب کار کند. فرایند کلی عملکرد بیرانوند به عقیده من تا اینجا خوب بوده و شایستگی های خود را نشان داده است. در بازی روز گذشته هم او فقط در گل اول آن هم اگر کمی عقب تر بود شاید می توانست توپ را دفع کند. در غیر این صورت او در گل های دیگر مقصر نبود.

*به نظر شما چرا پرسپولیس در آسیا و در خانه حریفان نمی تواند نتایج ورزشگاه آزادی را کسب کند؟ این تیم بازی قبل خود را که در آزادی برگزار شد با نتیجه 3-0 برد.

نسف قارشی در بازی با پرسپولیس حرف دست و پا بسته ای نبود. بحث ما این است که استراتژی پرسپولیس باید در لیگ قهرمانان متفاوت با لیگ برتر کشورمان باشد. حریف ها در آسیا قوی تر بوده و از امکانات بالایی  برخوردار هستند. به همین دلیل باید استراتژی های بهتری برای آسیا داشته باشیم. به نظرم پرسپولیس باید نگرش خود را برای آسیا تغییر دهد.

*خط دفاعی پرسپولیس به نظر کمی ضعف دارد، گرچه این تیم دفاع خود را ترمیم کرده اما به نوعی نقط ضعف در عقب زمین پرسپولیس دیده می شود. به عقیده شما باید بیشتر روی دفاع کار شود یا اینکه باید بازیکنی خریداری شود؟

خیر به نظرم باید بازی با السد را یک نقطه مثبت دید. نیمه پر لیوان را باید دید. این باخت یک تلنگر به موقع برای مجموعه پرسپولیس بود. باید روی اشتباهات کار و حتما جبران شود. امیدوارم این تلنگر به پرسپولیس برای بهتر شدن کمک کند.

*باخت به السد روحیه بازیکنان پرسپولیس را تضعیف نمی کند؟ به هر حال این تیم در آستانه برگزاری دربی است.

به نظر من نمی تواند تاثیر گذار باشد. بازیکنان پرسپولیس با تجربه هستند و از این شکست ها و تلخی ها در فوتبال زیاد است. طبیعتا نباید روی بازیکنان تاثیر بگذارد، مگر اینکه بازیکنی از لحاظ روحی ضعیف باشد که خود را ببازد.

43 43

 

 

کد خبر 756786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =