اعتماد نوشت: محمود احمدی‌نژاد، چهره پر سر و صدای ماه‌های اخیر سپهر سیاسی ایران باز هم خطاب به رهبر معظم انقلاب نامه نوشت.

نامه‌اي كه شب گذشته كانال دولت بهار منتشر كرد نامه سوم احمدي‌نژاد است. او در اين نامه خواستار موضوعاتي شده است كه از عصبانيت او نشات مي‌گيرد. نطق محمود احمدي‌نژاد در روز جلسه چهارم دادگاه تجديد نظر حميد بقايي نشان مي‌داد رييس دولت‌هاي نهم و دهم اين روز‌ها از ورود دستگاه قضا به پرونده تخلفات افرادي كه خط قرمز او هستند بسيار عصباني است و اين مهم در نامه سوم نمود عيني پيدا كرده است.

نامه سوم ابعاد تازه‌تري نيز دارد. او در اين نامه از دستگاه قضايي عبور و قوه مقننه و مجريه را نيز هدف قرار داده است.

احمدي‌نژاد در نامه سوم خود در خواسته‌اي خارج از عرف خواهان برگزاري انتخابات آزاد و زودهنگام رياست‌جمهوري و مجلس شوراي اسلامي شده است. در حالي كه كمتر از ١٠ ماه از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري و حضور پر شور مردم در پاي صندوق‌هاي راي گذشته و مردم با راي ٢٤ميليوني رييس‌جمهور خود را انتخاب كرده‌اند، مشخص نيست جريان فكري احمدي‌نژاد چه اهدافي را در پس خواسته‌هاي خود دنبال مي‌كنند.

مردم ايران در انتخاباتي دموكراتيك در سال‌هاي ٩٤ و ٩٦ افراد منتخب خود را از طريق صندوق راي انتخاب كرده‌اند؛ انتخابي كه به مذاق احمدي‌نژاد و ياران او خوش نيامده و اين جريان از انتخاب مردم خشمگين است.

احمدي‌نژاد در اين نامه موضوعي ديگر را مطرح كرده است كه بي‌ارتباط با جنجال‌هاي رسانه‌اي اخير او نيست. رييس دولت‌هاي نهم و دهم در ماه‌هاي اخير از هر فرصتي كه نصيبش شده، استفاده و انتقادات تندي را خطاب به دستگاه قضايي كشور مطرح كرده است؛ انتقاداتي كه ناشي از عصبانيت او از ورود دستگاه قضا به پرونده تخلفات اطرافيانش است. احمدي‌نژاد در نامه سوم همچنان بر موضع خود پافشاري كرده و در خواسته‌اي غيرمعمول خواهان بركناري رييس دستگاه قضا شده است. ريشه اين خواسته احمدي‌نژاد مشخص است. اطرافيان احمدي‌نژاد همچنان خط قرمز او هستند و با وجودآنكه قوه قضاييه تخلفات اين افراد را ثابت كرده، او سعي دارد با ايجاد جو رسانه‌اي دستگاه قضا را به دليل بررسي پرونده اين افراد تحت فشار بگذارد.

واكنش به نامه سوم

كانال‌هاي تلگرامي نخستين رسانه‌هايي بودند كه اين نامه را منتشر كردند. شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي‌فارسي نيز به اين موضوع واكنش نشان داد و از آن با عنوان نامه سرگشاده ياد كرد. بي‌بي‌سي نامه احمدي‌نژاد را با عنوان برگزاري فوري انتخابات آزاد رياست‌جمهوري و مجلس تيتر يك وبسايت خود قرار داد و با برجسته‌سازي موضوع انتخابات آزاد اين نامه را منتشر كرد.

نامه‌نگاري‌هايي كه به نظر مي‌رسد احمدي‌نژاد به واسطه آن تلاش دارد در صدر اخبار باشد. اين نامه‌نگاري‌ها پس از آغاز جلسات رسيدگي به تخلفات نزديكان او افزايش يافته است.

سريال نامه‌نگاري‌هاي احمدي‌نژاد در حالي ادامه دارد كه شيب انتقادي اين نامه‌ها رو به افزايش است.

2929

کد خبر 756896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 19
 • بی نام IR ۰۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  یک صدم حرفهای این آقا رو یکی از مردم عادی می زد دودمانش خودکشی می شدن. قضیه چیه که هر چی دلش می خواد میگه و انگار نه انگار
 • بی نام A1 ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  22 6
  موندم چی بگم
 • بی نام A1 ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  26 52
  کاشکی این اقا می پذیرفت که دیگر فراموش شده
 • بی نام A1 ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  انموقع که هر کاری میکرد کسی حرفی نمی زد وحمایت میشد باید جلویش می ایستادن ولی متاسفانه حمایت شد الان انتظار بهتری ازش دارید
 • بی نام AT ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  قبول کنید که تغییرات اساسی و بدون دردسر نیاز داریم
 • بی نام IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  اتفاقا اولین باره که حرف حساب زده به خصوص درباره انتخابات زودهنگام. این همون رفراندومی هست که کاربران خبرآنلاین هم دنبالش بودند.
 • بی نام IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  احمدى نژاد حرفايي ميزنه كه اصلاح طلبان تو خواب هم جرات گفتنش را نداشتن
 • بی نام A1 ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  با اینکه با احمدی نژاد مشکل داشتم قبلا و دارم ولی حرف های اخیرش کاملا راست و به حقه
 • بی نام IR ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
  0 0
  در تنگنای حیرتم از نخوت رقیب یارب مباد آن که گدا معتبر شود