۰ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۴

معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه گفت: در شرایط کنونی، رسیدگی و پرداخت مطالبات شرکت‌های مهندسان مشاور و پیمانکاری برای ارائه خدمات مشاوره و ساخت پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشور، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حميدرضا مقدم در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به سومين همايش نظام فني و اجرايي كشور، اظهار داشت: بالغ بر 25 هزار شرکت پیمانکاری و حدود 3 هزار شرکت مهندسین مشاور توسط سازمان برنامه و بودجه به عنوان متولی نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور تشخیص صلاحیت شده‌اند.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های دولت تدبیر و امید و به تبع آن، سازمان برنامه و بودجه، حفظ توانمندی و ماندگاری این پتانسیل فنی به عنوان عوامل نظام فنی و اجرایی یکپارچه کشور به خصوص با توجه به فعالیت و اشتغال حدود 400 هزار نفر از افراد تحصیل‌کرده در این شرکت‌ها است.

معاون امور نظام فنی و اجرايی سازمان برنامه و بودجه كشور تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در شرایط کنونی، رسیدگی و پرداخت مطالبات شرکت‌های مهندسان مشاور و پیمانکاری برای ارائه خدمات مشاوره و ساخت پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشور است.

مقدم متذکر شد: در همین راستا تاکنون بخشی از مطالبات این شرکت‌ها پرداخت شده است و علاوه بر آن، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بهمن‌ماه سال‌جاری طی نامه‌ای به منظور بهبود وضعیت اقتصادی شرکت‌های مهندسین مشاور، موضوع پرداخت مطالبات قطعی شده این شرکت‌های مشاور را به عنوان یک اولویت به سازمان‌های زیرمجموعه استانی ابلاغ کردند.

 

35225

کد خبر 757379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =