ایسنا نوشت: مقام‌های وزارت دفاع و امور خارجه آمریکا در نامه‌هایی اعلام کردند، رئیس‌جمهوری این کشور اختیار قانونی برای نگه داشتن نیروهای ایالات متحده در عراق و سوریه را به صورت نامحدود دارد.

به گزارش پایگاه خبری دیفنس نیوز، در این نامه‌ها به جزئیات برنامه دولت واشنگتن برای یک ماموریت نامحدود برای نیروهای این کشور به منظور مقابله با گروه تروریستی داعش پرداخته شده است.

این نامه‌ها که نخستین بار توسط روزنامه نیویورک تایمز به آنها اشاره شد به سناتور تیم کین، دموکرات از ویرجینیا ارسال شده است؛ وی مدافع جایگزینی اختیارات جنگی پس از رخدادهای ۱۱ سپتامبر به منظور استفاده از نیروی نظامی است.

همچنین انتشار این نامه‌ها در بحبوحه اقدامات مختلف از سوی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان کنگره به منظور تایید یک اختیار جدید صورت گرفته است.

این سناتور دموکرات و سایر منتقدان بر این باورند که استفاده کاخ سفید از این اختیارات مربوط به یک دهه و نیم قبل باعث شده است تا این اختیارات همچنان پابرجا باشد.

وی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته تا به دنبال اختیار جدیدی در زمینه حضور نیروهای آمریکایی باشد.

وزارت دفاع آمریکا رسما اعلام کرده است که تعداد نیروهای این کشور در عراق و سوریه ۲۰۰۰ تن است و اذعان داشته که این تعداد منهای نیروها در ماموریت‌های حساس است.

معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست گذاری دفاعی نیز در نامه خود به این سناتور دموکرات آمریکایی نوشت: ما پیش‌بینی می‌کنیم که این تعداد نیروها در نتیجه ماهیت عملیات ما در عراق و سوریه کاهش یابد اما رویکردی بر مبنای چارچوب زمانی درباره حضور در عراق یا سوریه نداریم.

مقام‌های دولت واشنگتن تاکید دارند که تهدید مداوم از سوی داعش بهانه‌ای برای نیروهای آمریکایی به منظور حضور نامحدودشان در عراق یا سوریه است.

وزارت دفاع آمریکا همچنین در نامه خود فهرستی از اقداماتش به منظور شکست داعش در عراق یا سوریه را مطرح کرده که شامل ایجاد ثبات، سازش سیاسی و نیروهای امنیت محلی است.

براساس قوانین بین‌المللی، آمریکا از نیروهایش در عراق با توافق دولت بغداد و در سوریه از این نیروها علیه نیروهای داعش و القاعده استفاده می‌کند.

52310

کد خبر 757482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =