۰ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان از برگزاری همایش تجلیل از صادرکنندگان صنایع کوچک کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تجلیل از واحد صنعتی پرند شیمی بعنوان تولید کننده برتر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، همایش تقدیر از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و نیز جمعی از صادرکنندگان صنایع کوچک در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی لرستان اظهار داشت: در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر صنایع کوچک از 31 واحد صنعتی برتر صادرکننده در حوزه صنایع کوچک کشور تقدیر به عمل آمد که از این تعداد 10 واحد صنعتی از شهرکهای صنعتی لرستان بودند.

بختیار رازانی تصریح کرد: پرند شیمی ، آرمان پودر، بهروان لرستان ، گهر آبادان ، صبا ظرف آسیا ، رازی شیمی ، افلاک پالایش خرم ، بایر افلاک ، لعل ازنا ، آباد گوهره از جمله واحدهای صنعتی استان بودند که بعنوان صادرکنندگان برتر در حوزه صنایع کوچک مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی حمایت دولت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط و هدایت آنها را به سوی صادراتگرایی مثبت ارزیابی کرد و افزود: با حمایت های دولت توانمندی های این صنایع نیز در تنوع و کیفیت محصولات افزایش یافته و این صنایع نقش مهمی را در اشتغالزایی خواهند داشت.

بختیار رازانی اضافه کرد: در استان لرستان بالغ بر 1650 پروانه بهره برداری صنعتی صادر شده که بیش از 96 درصد آنها صنایع کوچک هستند که در این صنایع با حدود 200 الی 300 میلیون تومان سرمایه گذاری یک شغل ایجاد می شود در صورتیکه در صنایع بزرگ هر 2 الی 3 میلیارد تومان سرمایه گذاری شغل ایجاد خواهد کرد بنابراین نقش اصلی صنایع کوچک ایجاد اشتغال پایدار است که بعنوان محرک اصلی اقتصادی و تولیدی بایستی به آنها توجه بیشتری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: صنایع کوچک موتور محرک تولید محسوب می شوند و برای نیل به اهداف توسعه ای راهی جز حمایت از صنایع کوچک نیست.

 

48

کد خبر 757518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =