ایسنا نوشت: سفیر عربستان در اندونزی تاکید کرد که کشورش با ورود به مذاکرات درباره "بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین" مخالف است و این امر را به منزله اعلام جنگ علیه خود و حاکمیت ملی‌اش قلمداد می‌کند.

به نوشته روزنامه ریاض چاپ عربستان، اخیرا درخواست‌هایی در برخی کشورهای اسلامی مطرح شده مبنی بر اینکه اداره اماکن مقدس مسلمانان در مکه و مدینه از انحصار سعودی‌ها خارج شده و در اختیار تمام مسلمانان قرار گیرد.

اسامه بن محمد عبد الله الشعیبی، سفیر عربستان در اندونزی در پاسخ سوال خبرنگاری از موضعگیری عربستان درباره این مساله در دانشگاه دولتی اندونزی گفت: ریاض مخالف ورود به مذاکرات درباره بین المللی کردن مدیریت حرمین شریفین بوده و آن را به منزله اعلام جنگی علیه خود و حاکمیت ملی‌اش قلمداد می‌کند.

درخواست مطرح شده از سوی قطر برای بین‌المللی شدن مدیریت حرمین شریفین جنجالی گسترده در منطقه خلیج فارس به پا کرد.

کمیته (غیر دولتی) حقوق بشر قطر با اشاره به مشکلاتی که شهروندان قطری در ادای مناسک حج با آنها مواجه هستند، تاکید کرد، برای تضمین آزادی قطری‌ها در انجام مناسک حج در عربستان، از طریق بین‌المللی اقدام خواهد کرد.

همچنین ۴۶ انجمن اسلامی در مالزی با انتشار بیانیه‌ای اخبار منتشر شده مبنی بر تشکیل هرگونه ساختاری تحت عنوان "هیات بین‌المللی نظارت بر مدیریت عربستان در حرمین شریفین" در مالزی را تکذیب کرده و وجود چنین هیاتی را ادعایی دروغین خواند.

52310

کد خبر 757809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا 2 BE ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۶
    2 1
    چوب را که برداری گربه دزده سراسیمه می شود ...