هنرمندان بشقاب‌ها را نقاشی کردند/ از همایون شجریان تا لیلا حاتمی

بشقاب‌های نقاشی شده توسط هنرمندانی چون همایون شجریان، لیلا حاتمی،اسرافیل شیرچی، سحر دولتشاهی، کریستف رضاعی، لوریس چکناواریان و ... در دومین بخش از نمایشگاه «هزار و یک بشقاب زیرلعابی» به نمایش گذاشته خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دومین بخش از نمایشگاه «هزار و یک بشقاب زیرلعابی»، روز جمعه ۱۱ اسفند در گالری سرفیس ایرانشهر به کوشش آزاده شولی، هنرمند سرامیست، آغاز می‌شود و تا ۱۸ اسفند ادامه دارد.

این نمایشگاه شامل ۲۵۰ (٢۵١ تا ۵٠٠) اثر از هنرمندان حوزه تصویرسازی، نقاشی، بازیگری و ... است و عواید فروش آن به خیریه کودکان صبح رویش اختصاص داده خواهد شد.

در بخش دوم از نمایشگاه «هزار و یک بشقاب زیرلعابی»، بشقاب‌های نقاشی شده توسط هنرمندانی مانند همایون شجریان، لیلا حاتمی، عبدالحمید پازوکی، احمد مرشدلو، اسرافیل شیرچی، سحر دولتشاهی، کریستف رضاعی، لوریس چکناواریان، صفی یزدانیان به نمایش درخواهد آمد.

آزاده شولی در مورد نمایشگاه دوم «هزار و یک بشقاب زیرلعابی» گفت: «در پروژه «هزار و یک بشقاب زیرلعابی» سعی بر این است که هنرمندان در هر حوزه با در اختیار گرفتن یک بشقاب، تکنیک و ابزار یکسان نقش‌های مختلفی به تصویر بشکند. این کار علاوه بر معرفی سرامیک به عنوان یک پلت‌فرم برای خلق اثر هنری، تصویری از جامعه هنری (بیشتر ایرانی) ارایه می‌دهد بنابراین فهرستی از سرامیست‌هایی که احساس کردم نگاهشان بر سرامیک با این پروژه همسوتر است و هنرمندان سایر رشته‌های مختلف تهیه کردم و می‌خواستم هر کدام از این بشقاب‌ها توسط یک هنرمند کشیده شود.»

او افزود: «این نکته خود یکی از مهم‌ترین مشکلات اجرایی این ایده بود. به ویژه نظرم بر این بود که از ظرفیت‌های هنرمندان سایر رشته‌ها بیش از سرامیست‌ها استفاده کنم چرا که متاسفانه بعضی از ویژگی‌های تجسمی سفال ایران به ویژه در بخش طراحی در سال های اخیر افت پیدا کرده است. از طرفی آشنا نبودن هنرمندان سایر رشته‌ها با مساله فنون سرامیک به ویژه نقاشی زیرلعابی به رغم مشکلات ناگزیر جنبه مثبتی داشت زیرا این هنرمندان کمتر درگیر فنی بودن نتیجه اثر می‌شدند و رهاتر و آزادانه‌تر کار می‌کردند و تنها کافی بود که یک آموزش کوچک درباره نقاشی زیرلعابی داده شود.»

آزاده شولی هنرمند سرامیست درباره عواید حاصل از فروش این نمایشگاه گفت: «سال گذشته عواید حاصل از فروش صرف مرکز طبی کودکان شد و دور دوم نمایشگاه «هزار و یک بشقاب زیرلعابی» با همکاری و همراهی خیریه کودکان صبح رویش صرف برگزاری کارگاه‌های مهارت آموزی برای کودکان کار، بدسرپرست و بی سرپرست خواهد شد.»

این نمایشگاه ساعت ۱۶ روز جمعه ١١ اسفند ماه در گالری سرفیس ایرانشهر افتتاح می‌شود.

57244

 

کد خبر 758236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =