اعتماد آنلاین نوشت: محمد هاشمی در مراسم تقدیر از عوامل کنگره بزرگداشت آیت‌الله هاشمی گفت: برخى مسئولان می گفتند حتی نام بردن از هاشمى در سازمان ما جرم است؛ آن وقت شما توقع دارید در برگزارى همایش سالگرد آیت الله هاشمى به شما کمک کنیم؟

مراسم تقدیر از عوامل کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی در سالن رایزن با حضور مرتضی الویری، کرباسچی، حسین کمالی، محسن و یاسر هاشمی رفسنجانی، یونسی وزیر سابق اطلاعات، وکیلی نماینده تهران طه هاشمی معاون سابق دانشگاه آزاد برگزار شد.

محمد هاشمی در این مراسم با اشاره به برخی مسائل در زمان برگزاری کنگره بزرگداشت هاشمی، گفت: برخى مسئولان می گفتند حتی نام بردن از هاشمى در سازمان ما جرم است؛ آن وقت شما توقع دارید در برگزارى همایش سالگرد آیت الله هاشمى به شما کمک کنیم؟

وی افزود: شاهد هستیم که برخی از علما نسبت به آثار قرآنی ایشان بی‌اطلاع هستند و نمی‌دانستند که ایشان بیش از 50 جلد تالیفات قرآنی دارند.

یاسر هاشمی: «آیت الله» گفت نیازی به ستاد انتخاباتی ندارم، همه مرا می شناسند

همچنین انتخاب نوشت: یاسر هاشمی رفسنجانی نیز شامگاه روز دوشنبه در سخنرانی افتتاحیه نشست نقد و بررسی و تقدیر از فعالان مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به خاطره ای از شکل گیری ستاد انتخابات مرحوم هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان پنجم، گفت: وقتی این موضوع را با پدرم در میان گذاشتم ایشان گفتند که من نیازی به ستاد انتخاباتی ندارم و همه مرا می شناسند. اگر کسی می خواهد کاری انجام دهد برود و برای لیست خبرگان مردم کار کند.

وی افزود: ما نیز همین کار را کردیم و نتیجه پیروزی کامل لیست خبرگان مردم در تهران بود.

یاسر هاشمی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: شورای راهبردی کنگره که از نزدیکان آیت الله هاشمی تشکیل شده بود در دوازده جلسه و پس از بحث های مفصل به پیشنهاد اقای جنتی، اعتدال به عنوان محور اصلی این همایش انتخاب شد.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به نگارش حدود پنجاه مقاله علمی درباره آیت الله هاشمی و اندیشه های وی در راستای کنگره بزرگداشت، گفت: سایتی که برای کنگره در کنار سایت تخصصی آیت الله هاشمی که به جرأت می‌توان گفت یکی از بهترین سایت ها و جامع ترین آن درباره آیت الله هاشمی است، هم طراحی و آماده استفاده قرار گرفت.

هاشمی با بیان اینکه با وجود سخت گیری ها تیم امنیتی کنگره که برای حضور مقامات انجام شد من از هرگونه مزاحمتی برای افراد عذرخواهی می کنم گفت: با توجه به اینکه آیت الله هاشمی شخصیتی فراتر از زمانه خود بود، همه کسانی که در این مراسم حضور دارند خود کسانی هستند که آنان را باید میزبان این نشست دانست و من به عنوان کوچکترین فرزند خانواده آیت الله هاشمی مراتب قدردانی خود را از همه ملت ایران و دست اندر کاران برگزاری کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز می کنم.

2929

کد خبر 758263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =