میزان نوشت: رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در رابطه با پیشنهادات ارائه شده در رابطه با افزایش بلیت مترو توضیحاتی را ارائه کرد.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به لایحه پیشنهادی شهرداری تهران، پیشنهاد شده قیمت بلیت مترو در سال ۹۷ افزایش پیدا کند.

او در خصوص قیمت‌های در نظر گرفته شده برای انواع بلیت مترو گفت: در حال حاضر بلیت تک سفره داخل شهری ۸۰۰ تومان است و پیشنهاد شده این قیمت به هزار تومان افزایش یابد.

علیخانی ادامه داد: قیمت بلیت تک سفره حومه به تهران ۲ هزار تومان تعیین شده است ضمن اینکه برای بلیت تک سفره فرودگاه امام خمینی قیمت ۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به قیمت تمام شده بلیت برای مترو تهران گفت: در حال حاضر ماهانه هر مسافر، قیمت تمام شده ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است، اما به طور متوسط ۵۰۰ تومان پرداخت می‌کند.

او تاکید کرد: درآمد حاصل از فروش بلیت‌ها ماهانه ۲۰ میلیارد تومان است، اما هزینه‌های خالص مترو حدود ۸۰ میلیارد تومان است. مترو ماهیانه حدود ۶۰ میلیارد تومان ضرر می‌دهد.

۴۷۲۳۸

کد خبر 758416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =