قرارداد تامین و تولید ۹۶۰ دستگاه واگن مترو برای خطوط متروی تهران - کرج بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و اشتدلر سوییس به امضا رسید.

به گزارش خبرآنلاین، این قرارداد به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو با فاینانس سوییس به امضای علی عراقچی، مدیرکل امور بین الملل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و رحمنی، مذاکره کننده ارشد اشتدلر سوییس رسیده است و قرار اسا توسط شرکت واگن سازی پلور سبز کرمان و با سرمایه گذاری شرکت اشتدلر اجرایی شود.

همچنین این قرارداد با در نظر گرفتن اهداف بلندمدت سیاست اقتصاد مقاومتی و محوریت تولید داخلی منعقد شده است.

خط تولید یاد شده ضمن تامین اشتغال مستقیم حدود ۵۰۰ نغر در منطقه محررم زرند استان کرمان و با ظرفیت تولید ۳۰۰ واگن در سال، توانایی تحویل یک ران واکن آلومنیومی مترر و مسافری در هفته را برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد کرد.

شرکت اشتدلر متعهد شده با تامین اعتبار مالی تا سقف ۸۵ درصد ارزش افزوده در قالب خط اعتباری مورد تایید موسسه SERV سوییس را برعهده بگیرد.

بازپرداخت بلندمدت این قرارداد ۱۴ ساله پیش بینی شده و تامین مالی به صورت بانک به بانک میان یک بانک اروپایی و یک بانک ایرانی خواهد بود.

با توجه به این که تامین مالی به صورت وام بانکی کوتاه مدت است، نیاز به ضمانت بانک مرکزی و یا دولت برای تامین مالی پروژه ندارد.سهم تولید داخلی در این قرارداد  ۵۵ درصد در پایان کار خواهد بود. 

 

 

 

 

3535

کد خبر 758712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام FR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  5 0
  حمایت از تولید ملی
 • بی نام IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  8 0
  چینی ها استعمارگر بودند و با ساخت خط تولید در ایران مخالفت می کردند