مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چهارمحال و بختیاری گفت: ایمن سازی راه‌ها در کنار فعالیت‌های فرهنگی در سالجاری، وضعیت سفر‌های برون شهری را در نوروز ۹۷ در مقایسه با نوروز سال‌های قبل در موقعیت مطلوبتری از لحاظ ایمنی قرار داده ،پس ایمنی سفر‌های جاده‌ای در نوروز هدف ماست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  احمد جمشیدی در حاشیه بازرسی از ناوگان مسافری در پایانه مسافری شهرکرد اظهار کرد: اصلاح و روکش آسفالت، خط کشی محورها، نصب و یا تعویض تابلو‌های علائم ایمنی راهها و انجام اصلاح شیب شیروانی شانه جاده‌ها در کنار بازرسی و نظارت بر ناوگان عمومی تنها بخشی از فعالیت‌های فیزیکی انجام شده در راستای ارتقای ایمن سازی راه‌های استان در آستانه نوروز است.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی که در زمینه اصلاح فیزیک راه‌های استان انجام شده اصلاح شیب شیروانی شانه جاده‌های اصلی استان است که به نوبه خود اقدامی قابل توجه در جلو گیری از واژگونی خودرو‌هایی است که از جاده خارج می‌شوند واین امر بویژه از آمار تلفات انسانی ناشی از اینگونه سوانح می‌کاهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل چهارمحال و بختیاری در حاشیه ی طرح ضربتی مشترک نظارت بر ناوگان عمومی استان گفتگو می کرد ،افزود: ایمنی و امنیت مسافران بویژه در ایام نوروز به جد پیگیری میکنیم و در این راستا به هیچ عنوانی کاستی ها را از سوی رانندگان و شرکت های مسافری نمی پذیریم و با قاطعیت و برابر قوانین با خاطیان برخورد می کنیم.

احمد جمشیدی عنوان کرد: این نظارت ها منوط به ایام خاصی نیست و در طول سال نیز انجام می پذیرد اما در برخی مناسبت ها با توجه به نیاز بر شدت آنها افزون می گردد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل چهارمحال و بختیاری با بیان اینک این طرح بصورت مشترک با پلیس راه اجرایی شده افزود: این طرح و نظارت و بازرسی ها بصورت مستمر و با شدت تا پایان مسافرت های نوروزی در سال آتی صورت می پذیرد.

 سرهنگ نجفی رییس پلیس راه فرماندهی نیروی انتظامی استان نیز در حاشیه اجرای این طرح بر حقوق حقه مسافران تاکید و گفت: از هیچگونه تخلف بویژه مرتبط با مسافرین ، اغماض نخواهیم کرد و بشدت برابر قوانین و مقررات با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

46

کد خبر 759021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =