۰ نفر
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
نمایش گوش‌هایم را بشنو به صحنه می‌رود

نمایش گوشهایم را بشنو به کارگردانی حسین اصل عبدالهی اسفند ماه سال جاری در تئاتر شهر تبریز به صحنه می رود.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، حسین اصل عبدالهی، کارگردان نمایش گوشهایم را بشنو با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های من در رابطه با کارهای دفاع مقدسی بود، اظهار کرد: تاکنون مطالب کلیشه‌ای را مورد مطالعه قرار داده بودم که برای مردم عادی جذاب نبود، ساخت و تولید این اثر به صورت اتفاقی رخ داد.

وی افزود: با مطالعه متن‌های نوشته شده توسط علی پوریان توانایی آن را یافتم تا از تولید آثار کلیشه دست کشیده و شروع به کار ارزشی کنم.

جسین اصل عبدالهی یادآور شد: چیزی که در سطح جامعه می بینم و یقین دارم با اینکه چندین سال از جنگ گذشته ولی همچنان ترس و واهمه از آن در وجود هر انسان و هموطن ایرانی نهفته است.

عبدالهی در خصوص کاراکترهای نمایش تشریح کرد: پدر من از آسیب دیدگان دوران دفاع مقدس بود که با مطالعه نمایشنامه کاراکترها و نقش‌هایی را که در آن بود می توانستم لمس کنم، شخصیت‌های این نمایش یک سری از افراد بوده که در فضاهای عمومی به طور عادی زندگی کرده ولی در لحظاتی آشوب‌های درونی برآنان غلبه می کند.

کارگردان نمایش "گوشهایم را بشنو" با بیان اینکه تئاتر در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته، اذعان داشت: با رشد و شکوفایی تئاتر انتخاب بازیگر با مشکلاتی روبه رو شده چراکه اغلب هنرمندان در پروژه های همزمان فعالیت دارند و این موجب جذب نشدن نقش آفرینان توانا می شود.

وی افزود: این اتفاق برای من یک فرصت مناسب محسوب می شود چراکه با همکاری هنرمندان حرفه‌ای در این نمایش یک اثر با ارزش را به صحنه خواهیم برد.

عبدالهی متن نمایش ابراز کرد: تغییرات جزئی در متن رخ داد و این کار به دلیل بومی بودن اثر صورت گرفته که در برخی سکانس‌ها از زبان ترکی به جای فارسی استفاده شده است.

کارگردان این نمایش عنوان کرد: کارشناسی های دقیق بر روی این متن انجام نگرفته و کیفیت آن بررسی نشده است، عمده‌ترین مشکل این سبک‌ها عدم نخصصی نشدن آن به شمار می رود.

وی یادآور شد: این اثر از سوی حوزه هنری استان تهران تایید شده تا در آخرین روزهای سال جاری به صحنه رود.

گفتنی است نمایش ارزشی "گوشهایم را بشنو" از ۱۵ اسفند ماه در تئاتر شهر تبریز به صحنه خواهد رفت.

46

کد خبر 759029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =