فیلم | سخنرانی ظریف در همایش اقتصادی ایران و بوسنی

ظریف با حضور در همایش تجاری مشترک ایران و بوسنی هرزگوین سخنرانی کرد.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خبرآنلاین، محمدجواد ظریف در همایش اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و بوسنی و هرزگوین که در سارایوو برگزار شد گفت: برای ما در ایران روابط گسترده با بوسنی و هرزگوین از اهمیت بالایی برخوردار است. ما در ایران برای امنیت، آرامش و همبستگی همه اقوام بوسنی و هرزگوین ارزش زیادی قائل هستیم و اعتقاد داریم روابط گسترده اقتصادی دوجانبه می تواند در جهت صلح و ثبات و منافع دو ملت مطرح باشد.

وی افزود: این سیاست همیشگی ایران است که به دنبال گسترش روابط با کشورهای دوست است. ما زمینه های زیادی برای روابط دوجانبه داریم. من اعتقاد دارم با گسترش روابط مردمی و رفت و آمد گردشگران و بازرگانان دو کشور و سفر به ایران و دیدن زیبایی ها و امکانات ایران این مناسبات توسعه می یابد.

وزیر امورخارجه تصریح کرد: ما دارای تاریخی هستیم که از روابط سیاسی فراتر است. در برخی نقاط سارایوو اشعار ایرانی را می بینیم که نشان از قدمت چند صد ساله روابط دو ملت دارد. لذا اعتقاد داریم اگر ارتباطات تسهیل شود امکان بهتری برای توسعه روابط خواهد بود.

ظریف تاکید کرد: ما آمادگی لغو روادید و یا تسهیل روادید برای گردشگران و بازرگانان داریم. هیات بلندپایه اقتصادی ایران در سارایوو حضور دارند که نشان از علاقه تجار ایرانی برای کار در این کشور است.

وی اظهار داشت: در این همایش از بخش صنایع غذایی، کشاورزی، ساخت و ساز و معدن، فناورهای نوین در جلسه حضور دارند. ایران می تواند برای بوسنی و هرزگوین یک تامین کننده مطمئن انرژی باشد. این تامین انرژی بدون درنظر گرفتن ملاحظات سیاسی خواهد بود تا طرف های بوسنی بدون نگرانی در مورد تامین انرژی خود روی ایران حساب کنند.

ما از تهران با پیام دوستی آمده ایم و علاقه داریم با همه مردم بوسنی روابط خوب داشته باشیم و مایلیم صلح بین اقوام این کشور تقویت شود.

52311

 

کد خبر 759265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =