۰ نفر
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۵

ایسنا نوشت: منابع دیپلماتیک اعلام کردند، چین درخواست آمریکا برای قرار دادن نام 33 کشتی، 27 کمپانی حمل و نقل و یک مرد تایوانی در لیست تحریمی سازمان ملل به دلیل نقض تحریم‌های علیه کره شمالی را به تاخیر انداخته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا درخواست خود را اخیرا به کمیته شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده بود و آن را برنامه‌ای در راستای متوقف کردن فعالیت‌های غیرقانونی دریایی مرتبط با کره شمالی و دستیابی این کشور به نفت و منابع فروش فروش زغال سنگ دانسته است.

درخواست سازمان ملل با اعمال تحریم‌های بزرگتر آمریکا علیه کره شمالی همزمانی داشته است که هدف از آن، توقف برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی است.

چین دلیلی برای به تاخیر انداختن درخواست آمریکا نیاورد. این تاخیر می‌تواند لغو شود و اغلب زمانی این تعلل صورت می‌گیرد که یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل اطلاعات بیشتری می‌خواهد اما برخی اوقات به بلوکه شدن دائم یک پیشنهاد در قرار دادن اشخاص حقیقی و حقوقی در فهرست سیاه منجر می‌شود.

کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل براساس یکپارچگی و آرای تمام اعضا عمل می‌کند.

اگر این پیشنهاد مورد قبول واقع شود، 33 کشتی که 19 فروند آن کشتی‌های کره شمالی هستند، با ممنوعیت ورود به بنادر بین‌المللی روبرو می‌شوند. کشورهای دیگر نیز باید 14 کشتی را که متعلق به کره شمالی نیستند، ثبت کنند.

 27 کمپانی و یک شخصیت حقیقی نیز هدف مصادره اموال قرار می‌گیرند.

شورای امنیت سازمان ملل به صورت یکپارچه تحریم‌ها علیه کره شمالی را از 2006 تشدید کرده که هدفش توقف دسترسی این کشور به تامین مالی برای انجام برنامه‌های اتمی و موشکی است.

52310

کد خبر 759473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =