نایب رییس مجلس در خصوص استیضاح وزرا در مجلس گفت: هرگز استیضاح هیچ وزیری را در طی سال هایی که در مجلس بودن امضا نکردم چرا که این شیوه استیضاح وزرا را مفید نمی دانم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مسعود پزشکیان گفت: وزیر بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد و دستوری که از بالاتر می گیرد مدیریت می کند بنابراین استیضاح وی چندان کار منطقی نیست علاوه بر این که در بسیاری از استیضاح ها پشت پرده هایی نیز درباره فشار به وزیر و یا تسویه حساب با وی وجود دارد.

پزشکیان همچنین گفت: البته در استیضاح شیخ الاسلامی موافق استیضاح صحبت کردم اما محتوای صحبتم که هنوز هم موجود است انتقاد از احمدی نژاد بود چرا که تصور می کنم در جریان آن استیضاح شیخ الاسلامی قربانی احمدی نژاد شد .

وزیر دولت اصلاحات گفت : در بسیاری از موارد خود ما نمایندگان در انتصاب مدیرکل و کارشناس دخالت می کنیم و به این شکل مدیریت یک مجموعه را فلج می کنیم و بعضا کسانی استیضاح وزراء را پیگیری می کنند که وزیر به حرف آن ها در عزل و نصب ها گوش نداده است در حالی که ما باید اجرای قانون را از وزیر بخواهیم و باید در خصوص علت عدم اجرای قانون از او سوال کنیم.

 

 

42236

 

کد خبر 759590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =