نمایشگاه عکس‌های هنرمند ایتالیایی در پانزدهمین جشن تصویر سال برگزار می‌شود. او در این عکس‌ها به سنت‌های فرهنگی میان ایتالیا و ایران می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «مردم و سرزمین پشمینه» نام نمایشگاه مائورو ویتالیه، هنرمند عکاس ایتالیایی است که به سنت‌های فرهنگی و کشف مسیر شبانی میان ایران و ایتالیا می‌پردازد.

این نمایشگاه همزمان با برپایی پانزدهمین جشن تصویرسال، روز دوشنبه چهاردهم اسفند از ساعت ۱۷ در گالری نامی خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

گشایش «مردم و سرزمین پشمینه» با حضور نمایندگانی از وزارت‌خانه‌های فرهنگی ایران و ایتالیا همراه است و در ساعت ۱۸، مائورو ویتالیه، عکاس، پائولو ریچیتلی، ایده‌پرداز و پژوهش‌گر علمی و آنتونیو کورادو، مدیر پروژه در تالار امیرخانی خانه هنرمندان در نشستی با اهالی رسانه از روند اجرای پروژه می‌گویند و به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ می‌دهند. 

مائورو ویتالیه، مسؤول بخش تصویری در فعالیت‎‌های فرهنگی و انتشاراتی، نمایشگاه‌ها و فضاهای تبلیغاتی دفتر میراث باستانی آبروتزو در ایتالیاست و پنج‌سال سرپرست بخش عکس مجله آبروتزو بوده است.

او با هدف معرفی روش‌های کشف طبیعت، معماری، سنت‌های عامیانه و معنویت، به مستندسازی تصویری پرداخته و تالیفاتی در این حوزه دارد.

«مائورو ویتالیه» می‌گوید: «برای من عکاسی، رسانه و وسیله‌ای برای ترجمان رابطه‌ بین موضوع و بیننده‌ آن است. من خودم را یک هنرمند نمی‌دانم، اما می‌توانم وسیله نمایش هنر باشم چرا که معتقدم خلاقیت قبلا اتفاق افتاده و کار من فقط ارایه تصویر از یک کار خلاقانه هنری است. وقتی عکاسی می‌کنم یک اثر هنری را در مرکز پژوهش قرار می‌دهم و به لحاظ زیبایی‌شناسی و کیفیت می‌سنجم تا بتوانم تصویر درستی از آن ارایه دهم. باوردارم ریشه پژوهش را باید در فرهنگ جست‌وجو کرد، فارغ از همه آداب و رسومی که چهره واقعی‌اش را تغییر می‌دهد. علاقه من افق‌های جدیدی است که به واسطه مهاجرت انسان‌ها به وجود آید و این یک مساله چند فرهنگی است.»

این نمایشگاه که تا بیستم اسفندماه ادامه دارد، جایگزین نمایشگاه «تصویر مناطق محروم» می‌شود که از دوم تا ۱۳ اسفند در گالری نامی برقرار بود.

57244

کد خبر 759952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =